MAŁE INSTRUMENTY

14 listopada tego roku w Stambule odbędzie się niezwykłe wydarzenie. W Pera Museum wystąpi nietypowy polski zespół ”Małe instrumenty”. Ich niekonwencjonalne podejście do muzyki to wydobywanie dźwięków z profesjonalnych instrumentów muzycznych, ale o miniaturowych rozmiarach, a także ”dźwiękowych zabawek i kuriozalnych wynalazków muzycznych”. 

Grupę utworzył w 2006 roku Paweł Romańczuk. Gruntem dla zespołu jest eksperymentowanie z instrumentami muzycznymi oraz wszelkimi urządzeniami wydającymi dźwięk. W skład długoletnich zbiorów, gromadzonych przez artystów, wchodzą miniaturki instrumentów, zabawki muzyczne oraz innego rodzaju wynalazki, których liczba stale rośnie.

 Zespół zaistniał w 2007 roku dzięki festiwalowi Era Nowe Horyzonty, który umożliwił muzykom dalsze  występy. Pierwszą płytę ”Antonisz” wydali w 2009 roku. Krążek zawiera interpretację utworów zawartych w filmach słynnego reżysera animacji Juliana Józefa Antonisza. ”Małe Instrumenty” oprócz występów na żywo komponują muzykę filmową, teatralną oraz utwory do audiobooków. Prowadzą także warsztaty, w których i tym razem możecie wziąć udział przy okazji stambulskiego koncertu.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Koncert grupy odbędzie się z okazji 600-letniej rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych polsko-tureckich.

Tekst | Nela Sobieszczańska 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News