Categories: muzykanowe

Rozliczenie wspólnej przeszłości w 11 utworach: Legumina wydaje nowy album

Gitarowy songwriting, osobiste teksty, powerpopowe melodie, jaskrawa 8-bitowa elektronika i abstrakcyjne sample. A za tym wszystkim historia dwójki ludzi, którzy muzyką próbują rozliczyć się ze swojej przeszłości.

Leguminę tworzą Mon Sadowska (głos, teksty) oraz Marcin Gręda (gitara, ukulele, elektronika, laptop, wcześniej Letdown Dept.). Ale ich historia jest nieco bardziej skomplikowana. Rozstali się. Nie tak muzycznie, a życiowo. Spakowali swoje rzeczy i każde ruszyło w swoją stronę. W 2013 roku spotkali się ponownie i zdecydowali, że zarówno rozstanie, jak i poprzedzający je kilkuletni związek, zamkną w 11 utworach tworzących album Something Pasty And Probably Yellow.

Napisana z bezpiecznej perspektywy próba rozliczenia wspólnej przeszłości może być również próbą zapanowania nad teraźniejszością i odczarowania przyszłości. Może też chodzić o ładne, trochę smutne, a trochę brzęczące piosenki.

Album Something Pasty And Probably Yellow został napisany, zarejestrowany i zmiksowany wyłącznie przez tę dwójkę – cały proces trwał 3 lata, a zgodność z ideałami DIY jest przypadkowa, ale pożądana.

Album ukazał się nakładem (Not That) Records i ma swoją premierę właśnie dzisiaj, 24 listopada 2017. Nie dajcie się zwieść pozorom, pluszowy smutek nie jest wcale mniej niebezpieczny, a z całą pewnością jest bardziej przebiegły, bo jawi się jako coś pozornie przyjaznego.

Album jest już dostępny w większości serwisów streamingowych:
?️ http://legumina.bandcamp.com
?️ https://soundcloud.com/leguminapl
?️ http://sptfy.com/leguminapl
?️ http://tidal.com/album/81259945

Komentarze
Rate this post
Klarysa Marczak

Recent Posts

D23 Expo – Disney ogłasza premiery na najbliższe lata

Od 9 do 11 września 2022 roku w Anaheim Convention Center trwało D23 Expo –…

24 godziny ago

Babylon – nowy film z Margot Robbie i Bradem Pittem

Paramount Pictures uchyliło rąbka tajemnicy i udostępniło pierwsze spojrzenie na Babylon, jeden z najbardziej oczekiwanych…

2 dni ago

Targi Rzeczy Ładnych we Wrocławiu już w październiku!

Targi Rzeczy Ładnych zawitają także do Wrocławia. II edycja TRŁ WROCŁAW! już 1-2 października w…

3 dni ago

Sky High Farm Workwear i Balenciaga w charytatywnej kolaboracji

Balenciaga, znana z niejednokrotnie kontrowersyjnych kolekcji, a także licznych kolaboracji wychodzących poza ramy mody, przedstawia…

3 dni ago

Google Maps pokazuje najbardziej ekologiczne trasy podróży

Użytkownicy map Google w większości Europy mogą wybrać w aplikacji opcję rekomendacji dotyczących najbardziej przyjaznej…

4 dni ago

Supreme x Nike ACG na jesień 2022

Po kolaboracjach z Nike, SB Blazer Mid i Pope.L, Supreme przygotowuje oczekiwane połączenie z Nike…

5 dni ago