Legendy techno na kultowych imprezach Instytutu we wrześniu

Ludzie na imprezie techno

Wszystkich fanów imprez techno ta wiadomość z pewnością zelektryzuje. We wrześniu odbędą się eventy sygnowane przez kultowy już Instytut. Poza warszawską miejscówką Instytutu Energetyki, imprezy organizowane przez to miejsce odbędą się także w Sopocie i Krakowie. Wystąpią takie gwiazdy jak Drumcell, czy Chris Liebing.

Instytut Energetyki w Warszawie to miejsce gdzie na co dzień w pocie czoła pracują rzesze naukowców zajmujących się badaniem przesyłu energii. To jeden z trzech takich ośrodków badań w Europie. Jednak parę razy do roku zamienia się w centralny ośrodek muzyki techno w Polsce. Dzieje się to za sprawą kultowego cyklu imprez organizowanych przez Instytut. Podczas swojej historii wystąpili tu tacy ludzie jak Luke Slater, The Advent czy Len Faki.

16 i 17 września odbędą się imprezy sygnowane przez Instytut, kolejno w krakowskim Prozak 2.0 i sopockim Sfinks700. Główną gwiazdą obydwu eventów będzie Drumcell. To jeden z najważniejszych twórców modular techno, który rozkręcał imprezy w najlepszych klubach i festiwalach na świecie, między innymi w berlińskim Berghain, czy na Movement w Detroit. Na obydwu imprezach zagra również Subject 9, oraz masa sprawdzonych, lokalnych DJ-ów.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


DJ i tłum imprezujących ludzi na błękitnym tle wielkiej hali

30 września natomiast odbędzie się impreza w samym Instytucie w Warszawie. Tutaj imprezę rozkręcą absolutne legendy muzyki elektronicznej. Pierwszy z nich to sam Chris Liebing, człowiek, który jest definicją techno. Każdy zainteresowany doskonale zna tę postać. Uważany za twórcę gatunku schranz DJ grał na najważniejszych imprezach na świecie i od lat nadaje kierunek muzyce elektronicznej. Drugą gwiazdą warszawskiej imprezy będzie rezydent berlińskiego Berghaim, Marcell Dettmann.

Mężczyzna w szarej koszulce na tle drogi

– Klubowiczu/klubowiczko do Ciebie ten apel, że, jeśli chcesz zanurzyć się w prawdziwym brzmieniu muzyki techno to niepotrzebny wcale Ci bilet relacji Warszawa – Berlin, a jedynie bilet na nadchodzący Instytut – piszą organizatorzy.

Tekst: Stanisław Nowiński

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News