Kupujesz pierścionek zaręczynowy? Skorzystaj z przydatnych wskazówek

pierścionek zaręczynowy

Dzień zaręczyn jest wyjątkowy dla obu stron: dla kobiety i dla mężczyzny. Pierścionek zaręczynowy będzie symbolem wkroczenia w czas narzeczeństwa: potwierdzeniem Waszej miłości i gotowości do wspólnego życia. Ty chcesz sprawić partnerce przyjemność, a ona prawdopodobnie marzy o romantycznej i niezapomnianej oprawie tego dnia. Jeśli więc planujesz oświadczyć się wybrance swojego serca, postaraj się, aby pierścionek był przemyślanym zakupem. Postaramy się pomóc!

Gdzie znajdziesz pierścionki zaręczynowe?

Podobnie jak inne biżuteryjne upominki, pierścionek zaręczynowy warto kupić w dobrym sklepie jubilerskim, najlepiej takim, który może pochwalić się wieloletnią tradycją. Polska firma Marko, która funkcjonuje na naszym rynku już od dwudziestu lat, oferuje bardzo duży asortyment biżuterii, dlatego polecamy Ci zapoznanie się z jej ofertą. Niezależnie od tego, jaką decyzję podejmiesz po przeczytaniu naszych wskazówek, z pewnością znajdziesz swój typ na stronie https://www.marko.pl/pierscionki.

Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać?

Kupowanie prezentu dla kobiety może być nie lada wyzwaniem – a co dopiero pierścionka zaręczynowego! Bez obaw – weź głęboki wdech i krok po kroku zastanów się, które cechy możesz wyeliminować, a które z pewnością będą charakteryzowały Twój prezent.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Ekonomicznie czy z rozmachem?

Bardzo istotną kwestią jest budżet, jaki przeznaczyłeś na tę wyjątkową okazję. Według niektórych zwyczajów pierścionek zaręczynowy powinien kosztować tyle, ile wynosi Twoja jedno- lub dwumiesięczna wypłata. Sam zdecyduj, czy takie kryterium Cię satysfakcjonuje. Z jednej strony można je uznać za niepotrzebny wymysł marketingowy, a z drugiej – za motywację do wykazania się przed kobietą i podarowania jej czegoś naprawdę wyszukanego.

Ceny pierścionków zaręczynowych oscylują wokół bardzo różnych kwot – znajdziesz takie za 200 złotych, ale również takie za 25 tysięcy złotych i więcej. Twoim zadaniem jest spokojne rozważenie tej kwestii, zwłaszcza jeśli dzielicie budżet z przyszłą narzeczoną i zakup pierścionka będzie wiązał się z Waszymi wspólnymi wyrzeczeniami. Aby się wykazać, przez jakiś czas zrezygnuj z własnych rozrywek – to na pewno zostanie docenione!

Srebro czy złoto?

Kruszec, z jakiego wykonano pierścionek, jest również zasadniczą kwestią. Najlepszym wyborem jest szlachetne złoto, które jednak wcale nie musi być w klasycznym kolorze. Jeśli zauważyłeś lub usłyszałeś kiedyś, że Twoja partnerka nie przepada za złotą biżuterią, obejrzyj pierścionki zaręczynowe z białego złota. W razie wątpliwości spróbuj podpytać o opinię jej mamę, siostrę lub przyjaciółkę. Aby zaręczyny pozostały niespodzianką, możesz udać, że chcesz kupić jej upominek na urodziny lub rocznicę ślubu.

Z brylantem czy bez?

Przyjęło się, że pierścionek zaręczynowy powinien posiadać jeden centralny kamień, czasami otoczony kompozycją z mniejszych. Pierścionek z brylantem to prawdziwa klasyka. Ten niezwykle trwały kamień szlachetny tworzy nieopisane wrażenia wizualne, o których marzy wiele kobiet. Jest odporny na zarysowania, dlatego będzie zdobił dłoń Twojej narzeczonej (a później żony) przez wiele lat. Zresztą, już samo słowo “brylant” działa elektryzująco!

Możesz jednak postawić na kolorowy kamień naturalny – obecnie popularny jest również kwarc, szafir czy szmaragd. Dzięki innej barwie pierścionek będzie bardziej oryginalny – zastanów się, czy wolisz postawić na klasykę, czy nietuzinkowość. Z kolei w wersji najbardziej ekonomicznej kamienie naturalne zastępowane są syntetycznymi. Cyrkonie – bo tak się nazywają – tworzą mniej zachwycający efekt i nie są tak bardzo szlachetne, jednak stanowią swego rodzaju alternatywę.

Kilka słów na koniec – zanim trafisz do sklepu

Podczas poszukiwań idealnego pierścionka zaręczynowego postaraj się określić styl, który preferuje Twoja wybranka. Minimalistycznie czy na bogato? Być może odpowiedź intuicyjnie nasuwa się do Twojej głowy. Jeśli nie masz pewności, postaw na klasykę – wybierz złoty, stosunkowo prosty pierścionek z pojedynczym brylantem. To nie może się nie udać!

Przed zakupem dowiedz się, czy istnieje możliwość wymiany towaru – polecany przez nas sklep Marko daje gwarancję możliwości zwrotu w ciągu 30 dni. Nic się nie stanie, jeśli w porozumieniu ze swoją ukochaną wymienisz jej pierścionek na inny! Najważniejszy jest Twój gest – oraz jej “tak”!

Zobacz też: Przez żołądek do serca

Przez żołądek do serca. Zaręczyny z pizzą

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News