Książka Gorillaz przedstawi 20 lat twórczości zespołu

Kreskówkowe avatary zespołu Gorillaz siedzące na kanapie

Brytyjski zespół jest na przestrzeni ostatnich miesięcy wyjątkowo hojny dla swoich fanów. Od filmu dokumentalnego pod koniec zeszłego roku, przez projekt Song Machine, z którego poznaliśmy już 4 piosenki – teraz nadchodzi książka Gorillaz.

Indie-rockowy zespół z Wielkiej Brytanii obchodzi w tym roku dwudziestolecie twórczości. By uczcić tę okrągłą rocznicę z fanami, łącząc siły z Z2 Comics, Gorillaz wydają książkę zatytułowaną Gorillaz Almanac. Na ponad 120 stronach almanachu możemy spodziewać się niewidzianych wcześniej ilustracji Jamiego Hewletta, puzzli, gier i wiele więcej.

https://www.instagram.com/p/CAqIHgLn-Bf/

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Książka Gorillaz w swoim wydaniu zawierać będzie również płytę Song Machine. Choć zobaczycie ją na półkach dopiero 16ego października, swój pre-order możecie zamówić już teraz w internetowym sklepie grupy. Te dostępne będą w wersjach – standard, deluxe i superdeluxe. Wersja deluxe wydana zostanie w powiększonym formacie i specjalnym opakowaniu. Dodatkowo znajdziemy w niej cztery grafiki i arkusze z naklejkami, podpisane przez Murdoca, 2D, Noodle i Russela. Wersja superdeluxe będzie dodatkowo opakowana w specjalny pokrowiec z podpisem słynnego grafika grupy – Jamiego Hewletta.

Grafika reklamująca projekt Gorillaz Song Machine. Na błękitnym tle twarze awatarów zespołu, z prawej maszyna do tworzenia muzyki

Do wszystkich wydań almanachu zostanie dołączona płyta z sezonem pierwszym najnowszego projektu Gorillaz– Song Machine. Do tej pory poznaliśmy cztery numery z nadchodzącej płyty. Każdy z nich nagrany z udziałem specjalnych gości – od żywych legend rapu takich jak Skepta czy Slowthai, przez bliższych stylem gospodarzom Slaves, aż po zupełne niespodzianki jak m. in. Tonny Allen – nigeryjski artysta znany z współudziału w tworzeniu stylu afrobeat.

Jak pamiętamy – ostatni prezent od Gorillaz niestety nie był przeznaczony dla fanów z Polski. Film dokumentalny puszczany był w kinach przez jeden dzień prawie na całym świecie, ale nie nad Wisłą. Tym razem zostaliśmy na szczęście uwzględnieni w obchodach 20 rocznicy twórczości zespołu. 

Tekst: Wiktor Knowski

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News