Categories: designviral

Kreatywnie na biurku

„Desk hunt” to portal, na którym można pochwalić się swoim biurkiem. Administrator podkreśla, że interesują go zarówno inspirujące miejsca do pracy, jak i ludzie za nimi. Teraz każdy z nas może pokazać jak pracuje!

Założyciel portalu, Daniel Puglisi, jest web developerem. A na jego stronie, Desk hunt, możesz znaleźć wiele interesujących biurek, a także poznasz ciekawe osobowości, które za nimi pracują. Puglisi podkreśla, że jest w trakcie podróży, podczas której chce odkryć najbardziej inspirujące biurko. Dla twórcy „Desk hunt” jest miejscem, w którym inspirująca przestrzeń robocza styka się z opowieścią o skupieniu, ergonomią i samodoskonaleniu. Na stronie publikowane są fotografie biur, razem z wywiadami z ich właścicielami. Rozmowy dają czytelnikowi obraz pracy innych osób, a także zdradzają pewne fakty z ich życia osobistego.

Każdy, kto zdecydował się podzielić swoim biurkiem opowiada szczegółowo skąd je wziął, a także co się na nim znajduje. John Howard, brand designer z Georgii, sam zrobił swoje miejsce do pracy.

–Moje biurko ma regulowaną metalową dolną ramę, którą skradłem ze starego stołu kreślarskiego mojego brata. Zdjąłem górę i założyłem blat. Nowy top wykonano z drewna szlifowanego. Jest dużo miejsca. Połowa biurka służy mi do szkicowania, a druga połowa do pracy cyfrowej. Mogę także organizować spotkania z klientami, bo przy biurku jest wystarczająco dużo miejsca – mówi wyjaśnia.

Poza tym Puglisi standardowo pyta, co pomaga jego rozmówcom się skupić, jak starają się samodoskonalić, a także jak widzą siebie i swoje biurko za 5 lat.

Na Desk huncie znajdują się zdjęcia biurek z całego świata. Duże zainteresowanie wzbudziło miejsce pracy Vadima Sherbakova z Moskwy. Jego biuro jest urządzone według najnowszej mody i zaprzecza stereotypowi zacofanej Rosji.

Desk hunt nie jest pierwszym tego typu projektem. Jest już kilka stron o podobnej tematyce, jednak to właśnie ta cieszy się największym zainteresowaniem. Jeśli chcesz pochwalić się swoją przestrzenią do pracy, to nic nie stoi na przeszkodzie. Daniel Puglisi czeka na wiadomość od ciebie.

tekst | Aleksandra Leśnik

Komentarze
Rate this post
kris

Share
Published by
kris
Tags: designstyl

Recent Posts

Nostalgiczna kolaboracja Palace Skateboards x Calvin Klein

W świecie, w którym amerykański minimalizm zderza się z nowoczesną kulturą skate, współpraca Calvina Kleina…

1 dzień ago

Festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia już w lipcu w Lublinie

„Inne brzmienia” to kultowy festiwal muzyki, którą trudno skategoryzować. Wszystko to, co nowatorskie i niepowtarzalne,…

3 dni ago

Egonlab – stylowe pokolenie dziadków i babć

Prawdziwa i zupełnie niespodziewana IT couple w wykonaniu osiemdziesięciolatków. Brzmi niewiarygodnie, prawda? Otóż od 2018,…

3 dni ago

Wiosną świat wygląda lepiej – w obiektywie smartfona

Wiosną, kiedy wszystko budzi się do życia – ludzie wyglądają jakoś lepiej, a przyroda wręcz…

3 dni ago

Chodź ze mną do przymierzalni – czyli kim jest brafitterka?

Brafitterka to osoba, która profesjonalnie zajmuje się doborem odpowiedniego do potrzeb biustonosza. To wykwalifikowana w…

5 dni ago

Nietypowy prezent na Dzień Ojca – jaki wybrać?

Jednym z najważniejszych dni w roku jest Dzień Ojca. Specjalnie na tę okazję przygotowywane są…

5 dni ago