Koncerty, kino festiwalowe, wystawy. Wszystkie powody, dla których trzeba się wybrać na Co Jest Grane 24 Festival

Tłum ludzi bawiących się pod sceną

Już w najbliższy weekend warszawski Zamek Ujazdowski zamieni się w miejsce, gdzie królować będą najlepsi polscy artyści, sztuka, kino i wiele, wiele więcej.

14-15 czerwca odbędzie się kolejna edycja Co jest Grane 24 Festival. Na dwóch scenach: Co Jest Grane 24 Stage oraz Wysokie Obcasy Stage zagrają między innymi Daria Zawiałow, O.S.T.R., Mela Koteluk, Ralph Kaminski, Mery Spolsky, Tęskno, Novika, Mazolewski/Porter. Organizatorzy ogłosili już godzinowy podział line-upu, więc wyciągajcie notesy i zapisujcie, na które koncerty chcecie się wybrać – chociaż przyznamy, trudno się zdecydować.

Jednak CJG 24 Festival to nie tylko muzyka. Dzisiaj przedstawimy Wam dodatkowe atrakcje, które czekają na gości! Bilety, na Co Jest Grane 24 Festival dostępne są tutaj. Obserwujcie także wydarzenie na Facebooku, by być na bieżąco.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


KINO FESTIWALOWE

Vivarto, Against Gravity i Co Jest Grane 24 zapraszają do kina! Filmy muzyczne oraz pasmo filmów młodzieżowych, ponad 9 godzin filmów przez dwa dni festiwalowe.

Piątek – 14 czerwca

16.00 – Kickbokserka, reż. Johan Timmers, Holandia 2019, premiera 28 czerwca 2019, 84 min.

Kiedy jej rodzice się rozwodzą, 12 letnia Bo musi się przeprowadzić wraz z matką i bratem na przedmieścia Amsterdamu. Jej sąsiadka trenuje kickboxing i Bo także chce spróbować. Okazuje się, że jest naturalnym talentem i ma szanse na udział w mistrzostwach Holandii. Lecz najpierw Bo musi poradzić sobie z agresją i brakiem samokontroli, które są skutkami ubocznymi rozwodu rodziców

godz. 18.00 – LOMO: ŻYCIE BLOGERA, r. Julia Langhof, Niemcy 2017, w kinach od 29 marca, 101 min.

Bliźniaki, Karl i Ann kończą szkołę średnią. Ich bogaci rodzice chcą, żeby dzieci odniosły w życiu sukces. Ambitna dziewczyna wie, czego chce od życia, jej brat ciągle szuka. 17-latek prowadzi bloga, gdzie wrzuca zdjęcia i filmy, kreując wyimaginowany świat. Obserwują go tysiące fanów, którzy do końca nie wiedzą, co jest prawdą, a co kreacją. Kiedy Karla rzuca dziewczyna, chłopak zwraca się do wiernych wielbicieli. Oddaje im pełną kontrolę nad wszystkim, co od tej pory zrobi. Pozwoli decydować o każdym aspekcie swojego życia. A nawet o śmierci.

godz. 20:00 – Zamknij się i graj na pianinie, reż. reż. Philipp Jedicke, Wielka Brytania, Niemcy, 2018, 82 min.

Filmowy portret pochodzącego z Kanady muzyka i pianisty Chilly Gonzalesa, którego prawdziwe nazwisko brzmi Jason Charles Beck. Ekscentryczny twórca i performer, głównie muzyki electro i electro-soul, wirtuoz pianina i kompozytor inspiruje i zachwyca. Współpracował z takimi artystami jak: Feist, Jarvis Cocker, Peaches, Draft Punk, Drake, czy Louise Austen i Yaylor Savvy. Za każdym razem, gdy wydaje się, że publiczność w końcu go rozgryzła, robi radykalny zwrot i zrywa z jej oczekiwaniami. Ciągły ruch i zmiana wydają się definiować życie i karierę sceniczną muzyka, u którego zwątpienie i megalomania okazują się po prostu dwiema stronami tej samej monety.

Sobota – 15 czerwca

godz. 16.00 – GŁUPIE, MŁODE SERCE, r. Selma Vilhunen, Finlandia 2018, 102 min.

Mądry, ciepły, brutalnie prawdziwy obraz młodzieży i problemów, z którymi ta mierzy się w szkołach i na podwórkach współczesnej Europy. Kiira i Leni to dziwnie wyglądająca para nastolatków: ona – jasnowłosa bogini; on – skejter-suchoklates. Na którejś z imprez w końcu spełnia się marzenie Leniego i spędza z Kiirą kilka chwil na osobności, efektem czego dziewczyna zachodzi w ciążę. Postanawiają zachować dziecko. Sytuacja dość szybko przerasta rodziców przy nadziei. Zwłaszcza Leniego, który zawieruszył się pośród fińskich Dziarskich Chłopców, szykujących się, by dać odpór rzekomo nadciągającej fali muzułmańskich imigrantów. Leni pośród otaczających go radykałów czuje się tak, jak Kiira pośród swych wyzwolonych z wszelkich uprzedzeń psiapsiółek. Spotkanie tych dwóch odmiennych światów, wymuszone ciążą, dość niespodziewanie doprawione szczerym i zaskakująco dojrzałym uczuciem miłości, nie może obejść się bez ofiar.

godz. 18.00 – Z NAJWYŻSZEGO SZCZYTU, r. Serge Hazanavicius, Francja / Indie 2017, 99min.

Pełnometrażowy debiut reżyserski Serge’a Hazanaviciusa, aktora i brata Michela Hazanaviciusa – nie jest oparty na faktach, jak np. oscarowy „Człowiek, który zjechał z Everestu” (1975). To fantazja, ale ukształtowana przez rzeczywistą tragedię: film dedykowany jest Marco Siffrediemu, który jako pierwszy, i dotąd jedyny, podjął próbę zjechania z Czomolungmy na snowboardzie Kuluarem Hornbeina, Złotym Graalem wyczynowego snowboardu, i zaginął podczas zjazdu.

Główny bohater filmu, Scott Ferret (Kev Adams), ma marzenie, aby tego Złotego Graala zdobyć, i cały film trzyma się konwencji marzenia właśnie: Hazanaviciusa nie interesują przesadnie kwestie moralne, osobiste, a nawet techniczne. Wybiera przygodę i piękno: światło na śniegu, spektakularność zjazdów i snowboard jako taniec.

godz. 20.00 – Score – muzyka filmowa, reż. Matt Schrader, USA, 2016, 93min.

Muzyka i film zawsze miały bliskie relacje, nawet jeśli rodziły się one z praktycznej konieczności zatuszowania chybotliwego szumu projektora. Co jednak sprawia, że ścieżkę dźwiękową filmu pamiętamy przez długi czas? Co takiego w niej jest, że staje się niezapomniana? Film opowiada o roli muzyki w filmie.

Obserwujemy wywiady z ponad 60 kompozytorami, dyrygentami, reżyserami, producentami, agentami i ekspertami do spraw kina. Poznajemy elitę hollywoodzkich twórców, którzy opowiadają o swoim rzemiośle, magii muzyki filmowej i procesach jej tworzenia. Kompozytor okazuje się muzycznym naukowcem, który za pomocą dźwięków steruje emocjami, potrafi zbudować napięcie, wywołać smutek i euforię. Dowiadujemy się, jak najlepsi kompozytorzy pracowali nad popularnymi filmami i serialami telewizyjnymi i jak powstała muzyka do takich hitów kinowych, jak: „James Bond”, „Gwiezdne wojny”, „Indiana Jones”, czy „Piraci z Karaibów”. Poznajemy szeroki wachlarz wizjonerskich technik i trików w wykonaniu wybitnych twórców muzyki filmowej, obserwujemy jak wygląda tworzenie muzyki w procesie postprodukcji. W tym porywającym filmie pełnym klipów i ciekawych materiałów archiwalnych muzyczna partytura ujawnia symbiotyczny związek muzyki i filmu.

WYSTAWY

Podczas CJG24 Festivalu uczestnicy będą mieli możliwość zobaczenia bezpłatnie wystaw w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski; Wystawy, które będzie można odwiedzić:

STREFA GASTRONOMICZNA

  • Albo Albo Makarony – najróżniejsze, świeżo robione makarony z sosami, do tego sałatki i soki owocowo-warzywne.
  • Burrito in love – można tam spróbować takich wynalazków jak kaczka, ale również mają standardowe pozycje z kuchni meksykańskiej jak chilli con carne. Dostępne również opcje vege.
  • Fabryka frytek – frytki w najlepszym wydaniu, podawane z najróżniejszymi sosami z całego świata, a do tego pyszne smażone sery.
  • Gofreak – gofry w najróżniejszych formach. Od słonych po słodkie. Z dodatkami, słodkimi sosami i wytrawnymi dodatkami.
  • Los Santos – foodtruck, serwujący międzynarodowe dania, wyszukując najlepsze, najbardziej oryginalne i najsmaczniejsze przepisy z całego świata.
  • Odjazdowa szama – to boksy po brzegi wypełnione smażonym mięsem, frytkami i sałatką. Do tego domowe sosy i dodatki.
  • Panczobus – tacosy, mięsna wkładka okraszona śmietaną, kolendrą i pestkami granatu istnieje też opcja mięsa w wersji łagodnej. W obszernym menu znajdziecie również burrito oraz quesadillę.
  • Pasibus – jeśli szukacie najlepszych burgerów – to dobrze trafiliście. Świeże mięso, sosy z własnego wyrobu i bułki z ekologicznych piekarni.
  • Pizza truck – pizza wypiekana z prawdziwego pieca. To jedyny food truck w Polsce, który „wozi ze sobą” piec kaflowy.
  • Smoke BBQ – to FoodTruck serwujący dania w stylu Saint Louis BBQ – to głównie mięsa marynowane wędzone i długo pieczone, podawane w formie sandwichy oraz kanapek w stylu amerykańskim.
  • Tuk tuk – tutaj zapraszamy wszystkich fanów kuchni azjatyckiej. Oprócz standardowego pad-thai’a czekają na Was tajskie przekąski i napoje.
  • Słone story – czyli bąbel-wafle na słono. W opcji dla wegetarian i mięsożerców, dla poszukiwaczy nowych smaków i dla tradycjonalistów.
  • Gazeta Cafe – tu znajdziecie kawę, słodkie przekąski, sałatki i kanapki.
  • Kaff&Race – świeżo palona kawa i orzeźwiające napoje.
  • Melody – lody z domowego wyrobu w najróżniejszych i niestandardowych smakach i wersjach vegan oraz makaroniki.

Jak co roku, na CJG 24 Festival pojawi się także strefa mody. Tym razem, będziecie mogli znaleźć w niej 6 marek: Zew For Men, Zodzysq, Chrum, Underworld, Majtki z Sosnowca oraz Factory.

Nie zabraknie także oddzielnej strefy i mnóstwa atrakcji dla najmłodszych! A my, mamy nadzieję, że widzimy się z Wami już w piątek!

Zdjęcie wyróżniające: Franciszek Mazur / Agencja Gazeta

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News