Lady Gaga apeluje do Akademii Filmowej, by z Oscarów zniknęły kategorie płci

Kobieta stojąca ze statuetką Oscara

Podczas konferencji po odebraniu swojego pierwszego Oscara, Lady Gaga podzieliła się ze zgromadzonymi na gali nadziejami w kwestii przyszłości Oscarów.

Wokalistka-aktorka, wygrała Oscara za najlepszą piosenkę i mowa tu, jak już wszyscy wiecie o Shallow z filmu Narodziny Gwiazdy. Gaga otrzymała także nominację w kategorii najlepsza aktorka, również za rolę w tym filmie. Sukces piosenki Shallow to jej wspólne dzieło razem z Markiem Ronsonem, Adrew Wyattem i Anthonym Rossomando.

Czytaj także: Green Book, Roma i Bohemian Rhapsody triumfują. Kto jeszcze otrzymał Oscara?

https://www.youtube.com/watch?v=cT0qWzsOLpg

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Podczas konferencji prasowej po ceremonii, Gaga wyraziła swoje wsparcie dla społeczności LGBTQ+, a także nadzieję o wprowadzeniu poważnych zmian do kolejnej edycji Oscarów.

Mam też marzenie, że gdzieś tam w przyszłości, gdy dorośniemy do tego jako społeczeństwo, nie będzie już nagród za męską czy żeńską rolę, tylko wszyscy będziemy jednością.

Nagrody Akademii Filmowej, podobnie jak Bafta cały czas odciągają decyzję o ujednoliceniu kategorii i wyzbycia się określenia płci z ich tytułów. W 2017 krok ten podjęło MTV Movie & TV Awards, żegnając się z męskimi i żeńskimi nagrodami.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News