Kasia Babis wyśmiewa chorych psychicznie? Internet zawrzał

kasia babis twitter

Kasia Babis jest osobą znaną przede wszystkim po lewej stronie politycznej barykady. Ale choć na wszelkie sposoby głosi takie poglądy, to zdarzają się jej wpadki. Najpierw była afera z Zalando, a teraz zarzuty o wyśmiewanie chorób psychicznych.

Co napisała Kasia Babis, że spotkała się z takimi reakcjami ze strony internautów?

Kasia Babis i ucieczka z YouTube

Kasia Babis jest osobą wielu talentów. Rysowniczka, graficzka, malarka. Autorka książek dla dzieci. Autorka komiksów. Startowała w wyborach parlamentarnych z ramienia partii Razem. Jeszcze rok temu prężnie rozwijała swój kanał na YouTubie, a także związaną z nim grupę na Facebooku o nazwie Chlebtuba.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Stworzyła w ten sposób swoisty safespace dla osób o lewicowych poglądach. Za pośrednictwem serii Dziady polskiej fantastyki walczyła z mizoginią i seksizmem ze strony polskich autorów fantasy, przygotowała materiał o tak zwanych TERF-ach, a także rozprawiała się z patodeweloperką czy okropnymi warunkami pracy w polskiej gastronomii.

W swoich mediach społecznościowych i na wspomnianej grupce nie brakowało jej spostrzeżeń na temat praw kobiet, feminizmu, ekologii czy praw człowieka. Paradoksalnie przez te dwa ostatnie zagadnienia Kasia Babis postanowiła zrezygnować z dalszego prowadzenia kanału. Wszystko dlatego, że zgodziła się wystąpić w reklamie Zalando.

Fani wypomnieli Babis, że jest hipokrytką. Zalando jest marką fast fashion, a ona dosłownie chwilę wcześniej w rozmowie z Karolem Paciorkiem krytykowała ten wytwór kapitalizmu. Choć krytyka była w dużej mierze wyważona, to Kasia Babis wydała oświadczenie, wedle którego kończy karierę youtuberki. Był to przełom 2021 i 2022 roku.

Babis wyśmiewa chorych?

Niebawem nadejdzie rocznica cancellingu samej siebie, a z tej okazji Babis przygotowała nie lada niespodziankę. Oto osoba, która propaguje chodzenie na terapie i walczy z ostracyzmem osób chorych psychicznie… opublikowała dziwny post.

kasia babis twitter

Fani ponownie zarzucili jej hipokryzję, a Twitter oszalał.

kasia babis

Zobacz także: Czy Podsiadło, Nergal i Szpak sprawią, że kościoły opustoszeją?

Czy Dawid Podsiadło, Michał Szpak i Nergal sprawią, że kościoły opustoszeją?

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News