Joga twarzy, roślinna wymiana, kobieta i księżyc. 7 wykładów i warsztatów, na które warto wybrać się podczas Targów WZORY

Kobieta wykonująca jogę i zielone rośliny w doniczkach

Wiosennej edycji Targów Designu WZORY będą przyświecać dwa motywy: kobiecość i zieleń. Jeśli jeszcze nie zdążyliście przywitać wiosny, ostatni weekend kwietnia będzie do tego idealną okazją!

Targi Designu WZORY odbędą się w dniach 27-28 kwietnia w warszawskim Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy. Będzie to nie tylko świetna okazja na odnalezienie i zakupienie niepowtarzalnych produktów sztuki użytkowej, ale także na edukacje i networking. Targi tradycyjnie łączą część handlową z edukacyjną i społeczną, czego dowodem są warsztaty, koncerty i panele dyskusyjne.

Wstęp na Targi i wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. A my, wybieramy dla Was 7 wydarzeń towarzyszących, na które szczególnie warto zwrócić uwagę. Pełną listę warsztatów i wykładów znajdziecie na wydarzeniu na Facebooku. Uwaga: obowiązują zapisy! Formularz znajdziecie na stronie wydarzenie!

1. Qigong Fusion

Warsztat inspirowany różnymi metodami pracy z ciałem, głównie technikami oddychania i gimnastyką relaksacyjną Qigong, jogą, bioenergoterapeutyką, elementami metody Czechowa, EFT (emotional freedom therapy) i Energy Medicine (Dona Eden). Natalia Ziętara (Mycohood), z wykształcenia i uzależnienia socjolożka, która eksploruje różne metody oddychania i qigong, zapozna uczestniczki z metodami odzyskiwania witalności i sposobami przepracowywania emocji na poziomie

Kiedy: sobota, godzina 14:00

2. Joga twarzy

Joga twarzy to naturalny sposób na spowolnienie zachodzących z wiekiem zmian na twarzy i szyi. Daje efekt liftingu bez chirurga, poprawia owal twarzy, wygładza skórę, likwiduje podwójny podbródek, a także – do pewnego stopnia – pozwala przemodelować twarz, poprzez np. uwydatnienie kości policzkowych czy ust. Podczas warsztatów Marta Kucińska, która uczy kobiety, jak długo zachować młody wygląd, urodę, cofnąć oznaki zmęczenia i odzyskać naturalny uśmiech oraz poprawić samoocenę, zaprezentuje ćwiczenia wpływające na poprawę owalu twarzy oraz omówi zasady ich wykonywania.

Kiedy: sobota, 15:00 i 15:30

3. Jak stworzyć naturalne perfumy

Warsztat wprowadzi w tajniki aromaterapii i pozwoli zapoznać się z najwyższej jakości olejkami eterycznymi. Kasia Stryczniewicz, instruktorka jogi, która stworzyła centrum jogi pod Krakowem i markę olejków eterycznych Kasia Raw, autorka książki Podstawy Aromaterapii w Pracy z Ciałem i Emocjami poinstruuje, jak stworzyć w pełni naturalne, wegańskie i bezpieczne dla skóry oraz środowiska perfumy na bazie olejków eterycznych, ekstraktów z roślin oraz olejów roślinnych. Dowiemy się też, jak dobierać nuty zapachowe, by odzwierciedlały nasz unikalny gust.

Kiedy: sobota, 16:00

4. Luna i las. Czy księżyc jest kobietą i co ma do tego las?

Uczestniczki warsztatu zbadają związki łączące księżyc i cykl miesięczny kobiety. Pod okiem Julii Gmosińskiej, architektki, która tworzy otulające zielenią przedmioty: tkaniny, pościele, ilustracje i księżycowe kalendarze, sprawdzimy, jak wejść w kontakt z własną cykliczną naturą, zbadamy, czym jest lunarna mandala cyklu i poszukamy sposobu, jak nauczyć się surfować na falach własnej cykliczności. A także – jak natura, las i zioła mogą nas w tym wspierać.

Kiedy: sobota, 15:00

5. Moc kobiecego głosu

Podczas warsztatu dowiemy się, do czego (oprócz mówienia) służy nam głos. Jak dzięki niemu zadbać o siebie, swoje samopoczucie i energię. Jak otworzyć się na słuchanie samej siebie i wyrażanie z odwagą tego, co czujemy. Basia Ciemięga poprzez pracę z głosem pomaga kobietom odzyskać poczucie własnej wartości, mocy sprawczej i wzajemnego wsparcia. Prowadzi autorskie warsztaty Głos Kobiety.

Kiedy: sobota, 16:00

6. Kobiecość w XXI wieku

Podczas spotkania omówimy obowiązujące modele i wzorce kobiecości, także pokutujący wciąż paradygmat, który nakazując łączyć satysfakcjonującej życie prywatne i zawodowe, skazuje nas na morderczą pracę i naraża na ostry i przewlekły stres. Zastanowimy się, jaką cenę płacą silne kobiety za przezwyciężanie trudów dnia codziennego. Zastanowimy się, jak mimo presji i licznych wymagań zadbać o siebie i swoją kobiecość.

Panelistki: Kamila Raczyńska-Chomyn, Basia Ciemięga, Julia Gmosińska, Ela Świętek. Kamila Raczyńska-Chomyn – pedagog, edukatorka seksualna. Przez 10 lat prowadziła szkolenia, między innymi z zakresu work-life balance i profilaktyki wypalenia zawodowego, instruktorka sportu i rekreacji.

Kiedy: sobota, 17:00

7. Roślinna wymiana

Schronisko Dla Roślin udziela porad dla ogrodników amatorów: czego roślina potrzebuje do życia; kiedy podlewać, kiedy suszyć; jakie wybrać stanowisko; w jaki sposób roślina daje nam do zrozumienia, że jej coś nie pasuje; pierwsza pomoc w nagłych wypadkach (schnięcie, żółknięcie liści, czarne plamy itp.); typowe choroby (grzyby, insekty); salon urody (cięcie, formowanie i przesadzanie); 10 najłatwiejszych roślin dla początkujących (omówienie gatunków oraz porady dotyczące ich uprawy).

Kiedy: niedziela: 11:00 – 17:00 – przyjmowane są rośliny na wymianę; od godziny 15:30 – porady.

Rate this post