Jesteście zieloni w temacie roślin? Powstała aplikacja, która Wam pomoże

Wnętrze salonu z dwoma regałami na książki, sofą, na której leży pies, wypełnione dużą ilością roślin zielonych.

Nie musisz żmudnie szukać ciekawych okazów w internecie, a następnie wyobrażać sobie gdzie je ustawić, nowa aplikacja Plant Life Balance zrobi wizualizację roślin w Twoim wnętrzu.

Już jakiś czas temu rośliny zielone powróciły do łask przy urządzaniu mieszkań. W najbardziej stylowych wnętrzach nie zabraknie palm, paproci czy monstery. Poza tym świetnie oczyszczają powietrze, co w naszych smogowych czasach jest kolejnym powodem, dla którego warto w takie rośliny zainwestować. Trzeba jednak pamiętać, że w sypialni nie powinno się robić dżungli, ponieważ, podczas gdy w dzień rośliny produkują życiodajny tlen, w nocy zaczynają wytwarzać szkodliwy w większych stężeniach dwutlenek węgla. Powstała więc darmowa aplikacja, która uprości Ci wybór roślin i umiejscowienie ich we wnętrzu (bo przecież niektóre lubią słońce, a inne od niego stronią).

Plant Life Balance wykorzystuje obraz z kamery, na który nakładana jest grafika 3D, dzięki czemu możesz zobaczyć wizualizację swojego mieszkania tonącego w roślinach.

Dłoń kobiety, trzymająca telefon komórkowy. Wykonuje nim zdjęcie salonu, na które nałożone zostały rośliny zielone. W tle widok salonu bez roślin.

Na początku mamy do wyboru kilka kategorii wnętrz w różnym stylu m.in. Jungle Vibes, Formal Luxe czy Child’s Play (która uwzględni rośliny bardziej odporne na dziecięce zabawy), co pozwoli nam dopasować propozycje do naszych preferencji.

Czytaj również: We Włoszech powstało jedno z najbardziej ekologicznych osiedli

Zdjęcie ekranu aplikacji. Napis Desert Dreams i rośline zielone na tle białej ściany.

Następnie aplikacja podpowie nam ponad 90 rekomendowanych roślin, wraz z analizą korzyści, jakie niosą. Dane te bazują na badaniach Uniwersytetu RMIT w Melbourne. Uwzględniono w nich zdolność rośliny do absorbowania zanieczyszczeń powietrza, a także zbadano bezpośrednie korzyści zdrowotne roślin, takie jak poprawa nastroju czy koncentracja.

Na koniec otrzymasz ocenę miejsca z szacowaną jakością powietrza i wskaźnikiem dobrego samopoczucia, możesz także wydrukować listę roślin, z którą wybierzesz się na podbój sklepu ogrodniczego.

Zrzut ekrany aplikacji. Diagram z jakością powietrza i samopoczuciem, zdjęcia trzech roślin zielonych z opisem.

Tekst: Maja Lipiec

Rate this post