Jesteście zieloni w temacie roślin? Powstała aplikacja, która Wam pomoże

Wnętrze salonu z dwoma regałami na książki, sofą, na której leży pies, wypełnione dużą ilością roślin zielonych.

Nie musisz żmudnie szukać ciekawych okazów w internecie, a następnie wyobrażać sobie gdzie je ustawić, nowa aplikacja Plant Life Balance zrobi wizualizację roślin w Twoim wnętrzu.

Już jakiś czas temu rośliny zielone powróciły do łask przy urządzaniu mieszkań. W najbardziej stylowych wnętrzach nie zabraknie palm, paproci czy monstery. Poza tym świetnie oczyszczają powietrze, co w naszych smogowych czasach jest kolejnym powodem, dla którego warto w takie rośliny zainwestować. Trzeba jednak pamiętać, że w sypialni nie powinno się robić dżungli, ponieważ, podczas gdy w dzień rośliny produkują życiodajny tlen, w nocy zaczynają wytwarzać szkodliwy w większych stężeniach dwutlenek węgla. Powstała więc darmowa aplikacja, która uprości Ci wybór roślin i umiejscowienie ich we wnętrzu (bo przecież niektóre lubią słońce, a inne od niego stronią).

Plant Life Balance wykorzystuje obraz z kamery, na który nakładana jest grafika 3D, dzięki czemu możesz zobaczyć wizualizację swojego mieszkania tonącego w roślinach.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Dłoń kobiety, trzymająca telefon komórkowy. Wykonuje nim zdjęcie salonu, na które nałożone zostały rośliny zielone. W tle widok salonu bez roślin.

Na początku mamy do wyboru kilka kategorii wnętrz w różnym stylu m.in. Jungle Vibes, Formal Luxe czy Child’s Play (która uwzględni rośliny bardziej odporne na dziecięce zabawy), co pozwoli nam dopasować propozycje do naszych preferencji.

Czytaj również: We Włoszech powstało jedno z najbardziej ekologicznych osiedli

Zdjęcie ekranu aplikacji. Napis Desert Dreams i rośline zielone na tle białej ściany.

Następnie aplikacja podpowie nam ponad 90 rekomendowanych roślin, wraz z analizą korzyści, jakie niosą. Dane te bazują na badaniach Uniwersytetu RMIT w Melbourne. Uwzględniono w nich zdolność rośliny do absorbowania zanieczyszczeń powietrza, a także zbadano bezpośrednie korzyści zdrowotne roślin, takie jak poprawa nastroju czy koncentracja.

Na koniec otrzymasz ocenę miejsca z szacowaną jakością powietrza i wskaźnikiem dobrego samopoczucia, możesz także wydrukować listę roślin, z którą wybierzesz się na podbój sklepu ogrodniczego.

Zrzut ekrany aplikacji. Diagram z jakością powietrza i samopoczuciem, zdjęcia trzech roślin zielonych z opisem.

Tekst: Maja Lipiec

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News