Jak ukryć mankamenty urody i podkreślić jej atuty?

jakie bluzki ukryją mankamenty urody
Jakie bluzki damskie wybrać, aby ukryć mankamenty urody i podkreślić jej atuty?

Wiele osób zastanawia się, jak prawidłowo dobierać części garderoby, ponieważ są przekonane, że dobry wygląd jest uzależniony od perfekcyjnej sylwetki. Oczywiście to błędne myślenie, gdyż dostęp do fasonów i kolorów jest nieograniczony. Każda kobieta może skutecznie podkreślić swoje atuty i ukryć, to, co dla niej wstydliwe. Wystarczy znajomość kilku przydatnych informacji o typach sylwetek, krojach i roli barw w stylizacji.

Kielich i klepsydra – postaw na dekolt

Z pewnością trudno Ci będzie uwierzyć, ale istnieje ponad 12 typów sylwetek. Poza tym niektóre kobiety mogą być połączeniem kilku z nich. Jeśli masz szerokie ramiona, a węższe uda i biodra to prawdopodobnie jesteś kielichem. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem będzie podkreślenie biustu. Możesz wybrać bluzki z ciekawym dekoltem, ale pamiętaj, aby nie przykuwać uwagi do ramion. Nadmierna liczba materiału w obrębie tej partii ciała spowoduje powstanie dysproporcji. Ponadto kobiety z taką sylwetką nie mają wyraźnej talii, dlatego warto ją podkreślić zwężeniem, a idealnym rozwiązaniem będzie body.

Oczywiście wśród kobiet nie brakuje odwrotnej sytuacji, kiedy to ramiona są wąskie, a uda szersze. W tym przypadku dobranie bluzki jest najłatwiejsze, ponieważ bez względu na to, jaką wybierzesz – każda podkreśli Twoje atuty. Bez wątpienia postaw na modne fasony z bufkami i rozmaitymi marszczeniami. Dodatkowo sprawdzą się hafty, wzory i rozmaite naszywki. Bluzki damskie na modivo.pl zaskoczą Cię możliwościami krojów i fasonów. Twoja sylwetka gruszki może być ubrana w najciekawsze i najmodniejsze modele. Pamiętaj jednak, aby cała stylizacja była wyważona. W związku z tym postaw na bardziej stonowany dół stroju, aby uda nie wyglądały na jeszcze obszerniejsze.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Kobiety o sylwetce klepsydry powinny podkreślać swój biust i wyraźne wcięcie w talii. To prawdziwy atut, który należy doceniać i akcentować. Takie walory uwidocznisz za pomocą dopasowanego body z dekoltem lub krótszych bluzek. Nie powinny ograniczać Cię też kolory, bo w tym przypadku im więcej się będzie działo, tym lepiej.

bluzki damskie Jak ukryć mankamenty urody i podkreślić jej atuty?

Jabłko i kolumna – nie zasłaniaj się!

Niektóre kobiety sądzą, że sylwetki o kształcie jabłka lub kolumny są najbardziej problematyczne. Jednak i w tej sytuacji łatwo wybrnąć. Przede wszystkim zawsze warto podkreślać talie, nawet jeśli jest słabo widoczna. Większość pań uważa, że wszystkie mankamenty należy ukrywać pod ogromnymi koszulkami. To błąd, bo zawsze możesz wybrać dopasowane bluzki podkreślające Twoje kształty. Natomiast zastanów się nad kolorami, które najlepiej powinny być neutralne. Ciemniejsze odcienie optycznie wyszczuplają sylwetkę, więc możesz skorzystać z takiego rozwiązania. Należy też zrezygnować z nadmiernej ilości motywów i haftów. Ewentualne mankamenty możesz skryć pod marszczeniem materiału.

Jakie elementy bluzki podkreślają atuty?

To zależy, które atuty chcesz podkreślić. Bez wątpienia dekolt podkreśla biust, ale warto nie przesadzać z jego głębokością. Sprawi to, że będziesz czuła się niepewnie, a Twój komfort psychiczny powinien być najważniejszy. Bardzo modnym podkreśleniem ramion są bufki i tiulowe lub koronkowe elementy. Stylizacja nie jest nudna, a sylwetka nabiera bardzo ciekawego charakteru. Żadna kobieta nie powinna ukrywać swojej talii, bez znaczenia, jak jest ona naturalnie ukształtowana. Bluzki zwężone w tej części budują odpowiednie proporcje ciała. W ten sposób podkreślisz również kształt swoich bioder, nawet jeśli są one wąskie. Górna część garderoby bez wątpienia, jako pierwsza przykuwa uwagę. Dlatego przestań ukrywać swoje walory i pochwal się swoją sylwetką, bez względu na to, jaka jest.

Materiał zewnętrzny

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News