J.I.D, podopieczny J.Cole’a zagra w Polsce. Co wiemy o koncercie młodego rapera w Proximie?

Ciemnoskóry chłopak w pomarańczowej kamizelce

Wychował się w Atlancie, studiował na Uniwersytecie Hampton. Stawiając pierwsze kroki w branży muzycznej nadal pracował w call center oraz jako dostawca pizzy.

Jego współlokatorami na studiach byli dwaj członkowie Earthgangu – Doctur Dot i Johnny Venus. Wspólnie z Earthgangiem, Hollywood JB i JordxnBryant, w 2010 roku J.I.D utworzył kolektyw Spillage Village. Obecnie do Spillage Village należą również Mereba, 6LACK i Lute.

W następnych latach J.I.D wydał serię mixtape’ów (Cakewalk, Cakewalk 2, Route of All Evil, Para Tu), jednocześnie pracując w call center i dowożąc pizzę. Udzielał się też na wspólnych projektach Spillage Village (Bears Like This, Bears Like This Too), w których produkcji brali udział między innymi Mac Miller i J. Cole. Jego pierwsza EP-ka, zatytułowana DiCaprio, ujrzała światło dzienne w 2015 roku.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


J.I.D zwrócił na siebie niemałą uwagę J. Cole’a, gdyż w 2017 roku podpisał on kontrakt z labelem rapera – Dreamville Records. To właśnie nakładem Dreamville w marcu 2017 roku ukazała się jego debiutancka płyta studyjna – The Never Story, którą promował singiel Never.

Album wyprodukował J. Cole, a udzielili się na nim między innymi EarthGang, 6LACK i Mereba. J.I.D i raper Saba nawiązali też współpracę z indie popowym zespołem Foster The People, remixując ich utwór Pay The Man.

Po serii koncertów na całym świecie J.I.D powrócił w listopadzie 2018 roku ze swoim drugim albumem studyjnym – DiCaprio 2. Krążek promują single 151 Rum i Off Deez z J. Colem. Raper kładzie wielki nacisk na teksty – w swojej twórczości porusza on takie tematy jak zdrowie psychiczne, równouprawnienie kobiet, uzależnienie od narkotyków, kultura afroamerykańska i polityka.

Na albumie udzielił się szereg artystów, takich jak 6LACK, ASAP Ferg, BJ the Chicago Kid, Ella Mai, J. Cole, Joey Badass i Method Man. W produkcji brał udział między innymi Mac Miller. Obecnie J.I.D jest w trasie koncertowej Catch me if you can promującej DiCaprio 2, w ramach której odwiedzi także Polskę.

Młody raper zagra w warszawskiej Proximie już 19 grudnia 2019 roku! Szczegółowe informacje o biletach znajdziecie tutaj oraz na oficjalnym wydarzeniu na Facebooku.

69396271 2439723672773748 6578391898778501120 n J.I.D, podopieczny J.Cole'a zagra w Polsce. Co wiemy o koncercie młodego rapera w Proximie?

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News