IKEA przygotowała z okazji Black Friday kolekcję „PRZYDA SIĘ” za 0 złotych

Ikea na Black Friday

Czarny Piątek, czyli święto kupowania rzeczy, których niekoniecznie potrzebujemy, ale przecież są przecenione, już za rogiem. Z tej okazji, IKEA przygotowała kolekcję PRZYDA SIĘ, która przypomina o rzeczach zapomnianych i odłożonych, które każdy z nas trzyma w domu. Bo przecież kiedyś się przydadzą…

DAWNO NIEOTWIERANA szafa z nieużywanymi ubraniami, DŁUGOLEŻĄCY komplet jadalniany z piwnicy czy NIGDY NIEUŻYWANE akcesoria kuchenne… brzmi znajomo? Przed Wami najnowsza kolekcja IKEA PRZYDA SIĘ, którą każdy z nas może odkryć w swoim domu – w garderobie, w komodzie czy w pawlaczu.

Z okazji Black Friday IKEA przedstawia wirtualną serię prezentującą odłożone i zapomniane przez nas przedmioty. Wszystko po to, by inspirować do bardziej odpowiedzialnych oraz przemyślanych zakupów, a także oddawania nieużywanych dotąd artykułów tym, którzy ich potrzebują.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Amerykańska tradycja Czarnego Piątku na dobre zagościła w Polsce, dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, również w naszych sklepach pojawią się ciekawe oferty. Jednocześnie chcielibyśmy zachęcić do tego, by zatrzymać się na chwilę i przemyśleć, co realnie PRZYDA SIĘ w naszych domach, czego faktycznie potrzebujemy, a także szukać wyprzedażowych ofert, które pomogą przywrócić do życia przedmioty, jakie mamy już w domu. Można dać im drugą szansę, np. poprzez naprawę, dodanie nowych elementów, przemalowanie na inny kolor. Nieużywane akcesoria można też przekazać tym, którzy chętnie je wykorzystają. Stąd właśnie pomysł na wirtualną serię IKEA, która nic nas nie kosztuje. Dlaczego? Bo każdy ma ją już w swoim domu – podkreśla Agata Czachórska, Kierownik Projektu Circular IKEA, IKEA Retail w Polsce.

DAWNO NIEOTWIERANA szafa z nieużywanymi ubraniami materiał prasowy IKEA IKEA przygotowała z okazji Black Friday kolekcję „PRZYDA SIĘ” za 0 złotych

Projekt PRZYDA SIĘ to nie tylko kolekcja przedmiotów domowych. To również szereg wskazówek od IKEA pokazujących, co zrobić, by zapomnianym przedmiotom podarować drugie życie lub zadbać o te ulubione. Celem IKEA jest zachęcenie klientów do korzystania jak najdłużej z rzeczy, które już posiadają, poprzez nadawanie im kolejnych wcieleń, znajdowanie nowych zastosowań i przeznaczeń tak, by ograniczyć ich marnowanie oraz wyrzucanie. Takie drobne kroki to droga do mniejszego zużycia kurczących się zasobów planety przez każdego z nas. To szczególnie ważne teraz, kiedy skutki zmian klimatu są coraz bardziej dotkliwe.

W IKEA chcemy ograniczać zużycie zasobów, dlatego dążymy do tego, by naszą działalność prowadzić w oparciu o koncepcję gospodarki o obiegu zamkniętym. Co to znaczy? To, że wykorzystujemy materiały odnawialne, ponownie przetworzone i nadające się do recyklingu, korzystamy z odnawialnych źródeł energii, pracujemy nad rozwiązaniami, dzięki którym nasze produkty będą mogą służyć jeszcze dłużej i wrócić do obiegu – naprawiane, ponownie użyte oraz poddane recyklingowi – komentuje Agata Czachórska.

NIGDY NIEUŻYWANE akcesoria kuchenne materiał prasowy IKEA IKEA przygotowała z okazji Black Friday kolekcję „PRZYDA SIĘ” za 0 złotych

Już dziś w ofercie sklepów IKEA znajdziemy gros artykułów, do produkcji których wykorzystywane są materiały z recyklingu lub te, które w normalnych warunkach stają się odpadami. Przykładem są dywany TÅNUM, tkane ręcznie ze ścinków tekstylnych powstałych podczas produkcji pościeli czy też fronty kuchenne KUNGSBACKA wykonane z drewna z recyklingu oraz ponownie przetworzonych butelek PET.

Dodatkowo Grupa Ingka posiada w Polsce sześć farm wiatrowych, których produkcja energii odnawialnej jest większa niż zapotrzebowanie wszystkich sklepów, biur i centrów dystrybucji IKEA znajdujących się w Polsce. Co więcej, w sklepach na co dzień funkcjonują Działy Odzyskiwania Towaru i Kontroli Jakości, zajmujące się naprawianiem oraz przywracaniem do ponownej sprzedaży produktów pochodzących np. z ekspozycji czy zwrotów. IKEA wyznaczyła sobie również nowe cele związane z gospodarką o obiegu zamkniętym, m.in. zobowiązała się, że do 1 stycznia 2020 r. wycofa z asortymentu sklepów na całym świecie produkty plastikowe jednorazowego użytku, takie jak słomki, talerzyki czy sztućce. Dodatkowo począwszy od 2030 r. wszystkie produkty i opakowania produkować będzie z materiałów odnawialnych lub ponownie przetworzonych.

Więcej informacji o kolekcji PRZYDA SIĘ oraz rozwiązań na podarowanie domowym przedmiotom drugiej szansy znajduje się na stronie IKEA.pl/przydasie (strona będzie aktywna od 23 listopada).

DŁUGOLEŻĄCY komplet jadalniany z piwnicy materiał prasowy IKEA IKEA przygotowała z okazji Black Friday kolekcję „PRZYDA SIĘ” za 0 złotych DAWNO ZAPOMNIANE akcesoria dziecięce ze strychu materiał prasowy IKEA IKEA przygotowała z okazji Black Friday kolekcję „PRZYDA SIĘ” za 0 złotych

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News