Powstanie dokument o Pieńkowej Damie z Twin Peaks

Kobieta trzymająca pieniek drewna w ramionach

Kolejna wiadomość, która prawdopodobnie zainteresuje fanów kultowego już serialu Miasteczko Twin Peaks, Davida Lyncha. Będziecie mogli obejrzeć dokument o Log Lady.

Log Lady zaintrygowała fanów serialu Lyncha swoją dziwaczną mądrością i czułością, jaką obdarzyła mały kawałek drewna. Dzięki tej roli, Catherine Coulson zyskała wielu fanów. Właśnie powstaje dokument, który ma służyć jako kronika jej życia.

Reżyser i współpracownik Davida Lyncha, Richard Green (pracował z nim podczas Mulholland Drive) wyszedł z inicjatywą zrobienia dokumentu o zmarłej aktorce, I know Catherine, The Log Lady. Pomysł poparł też sam Lynch. Film ma nie tyle skupiać się na serialowej postaci, co na samej aktorce. Reżyser jednak potrzebuje środków na jego realizację. Na Kickstarter ruszyła zbiórka i będzie trwała do 16 czerwca.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Catherine Coulson, która wcieliła się w rolę Margaret Lanterman, The Log Lady zmarła na raka w 2016 roku w wieku 71 lat. Znajomość aktorki z Davidem Lynchem zaczęła się podczas kręcenia jego pierwszego filmu, Głowa do wycierania. Coulson była energiczną, ciężko pracującą aktorką i asystentką operatora kamery. Razem z reżyserem pracowała nad wieloma dziełami, do których zalicza się także Miasteczko Twin Peaks. Kilka dni po nakręceniu jej ostatniej sceny, aktorka zmarła.

Kiedy usłyszałem, że Catherine zmarła kilka dni po nakręceniu jej ostatniej sceny, w której jej postać także umiera, wiedziałem, że muszę opowiedzieć tę historięmówi Richard Green.

Czarno-białe zdjecie przedstawiające kobietę trzymającą miarkę przy mężczyznie

Lynch również zareagował bardzo emocjonalnie. Dzisiaj straciłem jedną z najdroższych przyjaciółek, Catherine Coulson. Była wspaniałą, zawsze otwartą dla bliskich, przepełnioną miłością kobietą – tymi słowami reżyser pożegnał aktorkę. Była niezmordowana. Miała duże poczucie humoru. Uwielbiała zarówno śmiać się, jak i rozśmieszać wszystkich dookoła. Była Log Lady.

Green planuje przeprowadzić wywiad z Lynchem, który byłby częścią dokumentu. Część środków zostanie przeznaczona na uzyskanie licencji archiwalnych nagrań Miasteczka Twin Peaks.

Jeśli chodzi natomiast o samego Lyncha, reżyser wciąż nie zdradził, czy powstanie kolejny sezon serialu.

Tekst: Mateusz Sidorek

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News