Wschód Kultury – Inne Brzmienia 2020

Zespół

Wschód Kultury – Inne Brzmienia. Ciężkie czasy nastały dla całej branży festiwalowej i koncertowej, ale festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia nie daje za wygraną! W dniach 3-6 września w Lublinie wystąpi wielu uznanych artystów. Jesteśmy patronem medialnym tego wydarzenia.

Artyści festiwalu

Do programu jesiennej, specjalnej odsłony festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia dołączają kolejni artyści, którzy wystąpią w Lublinie w dniach 3-6 września. Usłyszymy m.in. Barbarę Morgenstern – jedną z czołowych przedstawicielek niemieckiej sceny elektronicznej, nazywaną niekiedy berlińską odpowiedzią na Björk, grupę MU – najnowszy międzygatunkowy projekt Tymona Tymańskiego i talentów trójmiejskiej sceny współczesnej, a do prezentacji wytwórni Antena Krzyku dołączają: zadziorny, gitarowy Izzy and the Black Trees oraz Daniel Spaleniak – wszechstronny muzyk i autor znakomitych ścieżek dźwiękowych m.in. do produkcji Netflixa. Festiwal Inne Brzmienia odbędzie się po raz 13., a po raz 7. pod marką Wschodu Kultury, czyli projektu realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Lublinie, Białymstoku i Rzeszowie.

Barbara Morgenstern – jedna z czołowych artystek niemieckiej sceny elektronicznej, przez lata związana z kultową niemiecką oficyną Monika Enterprise, dowodzoną przez Gudrun Gut (producentkę i artystkę, znaną choćby z pierwszego składu Einstürzende Neubauten). Barbara Morgenstern ma na koncie 10 autorskich albumów, wielokrotnie współpracowała też z innymi muzykami, w tym z Robertem Wyattem, Stefanem Schneiderem czy Julią Kent. Znana jest ze swoich artystycznych oraz stylistycznych poszukiwań, z łączenia i mieszania gatunków muzycznych czy z eksperymentów z dźwiękiem. Na przestrzeni lat w oryginalny i twórczy sposób zajmowała się elektroniką, synth popem, remiksowaniem muzyki, ale też folkiem czy autorskim songwritingiem. Śpiewa, komponuje, gra na pianinie i na gitarze, nieustannie poszerzając pole swoich artystycznych zainteresowań oraz idealnie wpisując się w innobrzmieniowe założenia stylistyczne.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Barbara M. Wschód Kultury – Inne Brzmienia 2020

MU – Tymon Tymański to w świecie polskiej kultury alternatywnej prawdziwy człowiek instytucja. Muzyk, kompozytor i producent, pisarz, felietonista, filmowiec, człowiek obdarzony artystycznym ADHD. Artysta ma na koncie m.in. Polską Nagrodę Filmową Orły za muzykę do filmu „Wesele” Wojciecha Smarzowskiego oraz nagrodę publiczności dla filmu „Polskie gówno” na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Współtworzył tak głośne zjawiska muzyczno-artystyczne jak Totart czy yass oraz dowodził niezliczonej ilości zespołów, wśród których wymienić trzeba chociażby Miłość czy Kury. W 2015 roku, na specjalne zamówienie festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia, jako Tymon Tymański & Different Sounds Orchestra premierowo wykonał w Lublinie koncert-manifest antywojenny „Wojna to przeżytek”. Teraz wraca z nowym, ambitnym i enigmatycznym zespołem pod nazwą MU. MU to fuzja post-rocka, jazzu, synth popu i elektroniki, a do tego niezwykłego składu Tymon zaprosił swojego stałego gitarzystę i współproducenta Marcina Gałązkę oraz największe talenty trójmiejskiej sceny współczesnej, w osobach Michała Wandzilaka, Jacka Próścińskiego oraz Michała Jana Ciesielskiego.

Tymon Tymański plakat

Izzy and the Black Trees – kolejna perełka wydana przez Antenę Krzyku i jednocześnie jeden z ciekawszych młodych gitarowych zespołów na rodzimej scenie. Na czele grupy stoi Iza „Izzy” Rekowska – odpowiedzialna m.in. za teksty i brzmienie formacji, oparte na klasycznym rockowym instrumentarium (gitary, bas, bębny). Stylistycznie słychać tu fascynację Patti Smith, PJ Harvey czy Yeah Yeah Yeahs, ale też wycieczki w kierunku takich gatunków jak punk, americana czy noise. „Trust No One” to album brzmiący świeżo, zadziornie, z dużą dawką energii. Doskonale pasuje do katalogu Anteny Krzyku, zaś Izzy and the Black Trees mają przed sobą bardzo ciekawą przyszłość.

Zespół

Daniel Spaleniak – aktualnie jeden z najciekawszych, wymykających się prostym klasyfikacjom artystów polskiej sceny muzycznej. Od kilku lat konsekwentnie i z sukcesami kroczy obraną przez siebie drogą. Tworzy zarówno muzykę ilustracyjną czy też instrumentalną, jak i autorskie piosenki osadzone gdzieś w rejonach bluesa, folku czy rocka. Daniel Spaleniak ma na koncie cztery płyty, wszystkie wydane nakładem Anteny Krzyku. Przez wielu fanów jest też kojarzony jako autor znakomitych ścieżek dźwiękowych i utworów wykorzystywanych m.in. w serialach czy też produkcjach Netflixa, CBS, Hulu czy TNT.

plakat Daniel Spaleniak

Aktualny line-up: https://www.innebrzmienia.eu/line-up-2020/

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News