Głos ma znaczenie!

Nie da się ukryć – nasz głos ma znaczenie. Zdradza nasze cechy charakteru, wpływa na to jak jesteśmy postrzegani, odgrywa dużą rolę w codziennej komunikacji. Warto nad nim pracować. Trenerzy studia wokalnego Voice and More opowiedzą o tym jak panować nad głosem i zdradzą najlepsze techniki jego trenowania.

Klaskanie, tupanie, mruczenie. Muzyka już od dawna jest nieodłącznym elementem życia wielu ludzi, a obecny boom na zabawy karaoke czy kolejne edycje talent show tylko to potwierdza.

IMG_1337


Potrzebujesz MacBooka? Razem z ekspertami Lantre wybraliśmy maszynę dla ciebie 💻🍏👍

 

W CZYM MOGĘ POMÓC?

Jak mówi założycielka – Agnieszka Zając, Voice and More powstało w odpowiedzi na rosnące potrzeby samorozwoju w obszarze muzyki i kształcenia głosu. Otwarte dla wszystkich, dla których głos ma znaczenie – wiek nie gra roli.

W Voice and More stawia się na indywidualizm, lekcje dopasowane są do poziomu ucznia. Jest też oferta dla profesjonalistów, którzy chcą utrzymać formę między trasami koncertowymi. Zdrowy screeming, ruchy krtani godne Beyoncé a nawet beatbox. Nauka poprzez zabawę? Czemu nie! Na dzieci czekają Warsztaty Musicalowe i Studium Pisania Piosenek, czyli śpiewanie w formie interaktywnej zabawy.

Anna Stokalska, magister sztuki, trener wokalny Voice and More:

„Ciężko jest mówić o czymś czego nie widać. Na szczęście z pomocą trenerom wokalnym idzie medycyna. Na niej należy oprzeć wiedzę o działaniu strun głosowych, krtani, rezonatorów znajdujących się w ludzkim ciele. Suche fakty, namacalne dowody i indywidualny dobór metod nauczania. Bo każdy uczeń to inny przypadek, inne problemy do rozwiązania.”

IMG_1329

ZBAWIENNA ROLA ŚPIEWU

Praca nad swoim głosem to niekonwencjonalna terapia, podczas której to my jesteśmy instrumentami. Pogodzenie się z wieloma aspektami naszego głosu, pozwolenie sobie na błędy oraz dystans do samego siebie to pierwszy etap prowadzący do wolnego śpiewania.

„Ktoś mądry zbadał, że tylko nieco mniej niż publicznego obnażenia boimy się publicznych wystąpień, jeszcze większe obawy budzi śpiew. Pięknie jest być świadkiem tego jak uczniowie przekonują się, że nie ma się czego obawiać. Nie zdarzyło mi się, w ciągu kilku lat pracy z ludźmi, spotkać kogoś, kto miałby brzydki głos. W odkrywaniu prawdy o sobie i swym głosie jest coś z terapii, podstawą jest zaufanie, przekroczenie bariery wstydu i pokonanie obaw przed byciem ocenianym” – mówi Kuba Pałys, trener wokalny Voice and More, wokalista.

IMG_3595

 

BYĆ JAK ALICIA KEYS

Pisanie piosenek to nie bułka z masłem. Jak w każdym twórczym działaniu, na początku musi pojawić się przekaz. Gdy już nauczymy się panować nad własnym głosem, zostanie tylko opanować grę na dowolnym instrumencie. Ma to duże znaczenie w rozwoju świadomości muzycznej i pomaga wyobrazić sobie cel nauki.

Dlaczego fajnie jest umieć grać? Bo wokal z podkładem tworzą jedność. To ogromna twórcza siła wywołująca wzruszenia, zmuszająca do przemyśleń, ale przede wszystkim pozytywnie nakręcająca. Dzięki nauce akompaniamentu zyskujemy większą świadomość i nowe możliwości. Czysta technika. Trzeba bawić się dźwiękiem, nie bać się nowych pomysłów, śmiało budować tło dla swojego głosu! – mówi Alicja Szczyrek, instruktorka akompaniamentu dla wokalistów w Voice and More.

BACK TO BUSINESS…

Oczywiście musimy pamiętać, że krtań to nie tylko śpiewanie. Głos służy nam przede wszystkim do mówienia, działa uspokajająco, pobudzająco, nawet denerwująco. Jak sprawić by nie drżał przy wystąpieniach publicznych i służył nam w biznesowych rozmowach?

  • Mów wyraźnie.
  • Mów tak, jakbyś rozmawiał z kimś przy kawie.
  • Zadawaj pytania retoryczne, unikaj żargonu.
  • Zmieniaj tempo mówienia i siłę głosu.
  • Akcentuj ważne elementy.
  • Stosuj pauzy.
  • Bądź zaangażowany.

Nauka panowania nad swoim głosem jest łatwa i przyjemna – każdy z nas jest w stanie posiąść te umiejętności. Potem wystarczy już tylko czekać na efekty wyrazistych i merytorycznych rozmów.

Szukajcie Voice and More na FB oraz www.

Oceń artykuł. Autor się ucieszy

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News