Geometria ready to wear

Futurystyczne torby Kofty to efekt dwóch projektów „Inertia” oraz „Platonic Solids”. Co kryje się pod tymi enigmatycznymi hasłami? Fizyka. W tym ogólnym stwierdzeniu zawiera się nie tylko fascynacja artysty geometrią, którą widać na pierwszy rzut oka, ale również ruchem – ten zauważa się nieco później. Kofta przekonuje, że wszystko, co nas otacza tak naprawdę się porusza, tylko czasem trzeba się po prostu lepiej przyjrzeć.

Torby z pierwszego lookbooka wyglądają trochę jak bryły, stożki czy kule, te z drugiego przypominają kształtem najważniejsze surowce organiczne takie jak węgiel. Kofta dodaje swój głos do rozważań na temat tego, czym będziemy zachwycać się w przyszłości. To zwrot ku temu, co bliskie naturze, ale w organicznej, wręcz surowej wersji. Uważa bowiem, że w tym, co teoretycznie obejrzano z każdej strony, można wciąż znaleźć coś zaskakującego i świeżego. Wystarczy popatrzeć w nieco inny sposób.

Kofta ukończył prestiżowy University of the Arts w Londynie, a jego projekty pisał już między innymi ukraiński Vogue.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


1 (2)

2 (1)

3 (1)

4 (1)

5 (1)

6 (1)

7 (1)

zdjęcia | http://www.fubiz.net/2014/11/21/futuristic-bags-by-kofta/

tekst | Dominika Charytoniuk

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News