Futurystyczny odjazd

Valesko Jasso Collado to tegoroczna absolwentka Uniwersytetu Westministerskiego, która przy tworzeniu pracy dyplomowej zainspirowała się niezwykłym połączeniem metalu, lateksu oraz pianki. Artystka przyznała, że zanim wykorzystała te materiały, przetestowała ponad 50 różnych kombinacji.

Pomysł na ten śmiały projekt, zrodził się po obejrzeniu wystawy, na której prezentowano królujące w latach 80, futurystyczne meble Memphis.

Materiały, które do tej pory nie kojarzyły się z ubiorem, zostały pokrojone i połączone w taki sposób, aby abstrakcyjne powierzchnie nadawały się do noszenia. Autorka wykorzystała szeroką paletę barw: od pasteli po żywe, wręcz fluorescencyjne kolory. Stalowe wkręty i podkładki łączą kawałki razem, by stworzyć przesadne spódnice o linii trapezu, luźne spodnie z kieszeniami oraz koliste formy okalające tułów.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Na szczęście kolekcje pochodzące z prac dyplomowych, to pokaz możliwości i fantazji studentów, a nie ubrania przeznaczone dla zwykłych  śmiertelników. Ciężko wyobrazić sobie poranną podróż, gdy wielkie kieszenie, mieszczące połowę twojego dorobku życiowego zajmują trzy miejsca w autobusie.

valeska-jasso-collado-collection-5-600x802

valeska-jasso-collado-collection-8-600x821

valeska-jasso-collado-collection-2-600x820

valeska-jasso-collado-collection-6-600x835

valeska-jasso-collado-collection-9-600x836

valeska-jasso-collado-collection-7-600x816

 

Tekst | Monika Nowińska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News