Fotograf spędził kilka lat robiąc portrety zwierzętom, które są na skraju wyginięcia

Dwa zdjęcia przedstawiające portrety małp

Fotograf postawił sobie za cel uświadamianie ludzi na temat trudnej sytuacji naszej planety, konfrontując ich z wizerunkami zwierząt, które — jeśli nic się nie zmieni, wkrótce będziemy oglądać tylko na fotografiach.

Najnowsza książka Tima Flacha zatytułowana Endangered to zbiór zdjęć zwierząt, patrzących prosto w obiektyw w oczy swoich oprawców, czyli nas — ludzi. Fotografie te znacznie różnią się od tych robionych w naturalnym środowisku, bije od nich przerażający smutek.

Jak przyznaje fotograf, zdjęcia zwierząt zagrożonych wyginięciem, publikowane w formie kadrów w ich naturalnym środowisku nie zmuszają ludzi do refleksji.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Chciałem znaleźć sposób na to, by pokazać te stworzenia w taki sposób, by zaangażować ludzi i opowiedzieć historię tak, by widz mógł poczuć więź z danym zwierzęciem.

W albumie znajdziecie nie tylko zdjęcia zagrożonych gatunków z wyciętym w wyniku postprodukcji zdjęcia tłem, ale także obrazy, które pokazują zwierzęta w ich otoczeniu. Nie jest to wyraz hipokryzji fotografa wobec wcześniejszej opinii na temat fotografowania zwierząt.

Życie danego gatunku zależy od nas, to my jesteśmy odpowiedzialni za ratowanie ich naturalnych domów, nie tylko dla ich dobrego samopoczucia, ale także naszego. Niektóre z nich zajmują się spulchnianiem gleby, inne oczyszczają wodę. Nasza przyszłość zależy od nich. A ich… od nas.

Zdjęcie podwodnego stworzenia na czarnym tle Zdjęcie dorosłej małpy, przytulającej małą Zdjęcie podwodnych stworzeń na czarnym tle Zdjęcie pandy siedzącej tyłem do apartu, patrzącej w dal Zdjęcie pandy na czarnym tle Zdjęcie jaszczurki zaczepionej o pnącze Zdjęcie kijanek w jajeczkach Zdjęcie małpy z łapą przy twarzy Zdjęcie szympansa patrzącego w obiektyw Zdjęcie rysia w naturalnym środowiski Zdjęcie hipopotama patrzącego w obiektyw Zdjęcie zbiorowiska żółwi Zdjęcie zbiorowiska motyli Zdjęcie nosorożca Zdjęcie małpy siedzącej profilem do obiektywu Zdjęcie krokodyla z długim pyskiem Zdjęcie zwierzęcia z rogami i długim nosem Zdjęcie tygrysa otrzepującego się z wody Zdjęcie misia z zamkniętymi oczami pod wodą Zdjęcie małpy profilem Zdjęcie ptaka na czarnym tle patrzącego prosto w obiektyw Zdjęcie białego lamparta Zdjęcie małpy z podkulonymi nogami Zdjęcie dwóch lemurów obok siebie Zdjęcie dużej ryby Zdjęcie małpy na czarnym tle Portret małpy z dużymi ustami

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News