FALT, czyli ponadczasowa surowość

Falt galanteria skorzana sesja zdjeciowa

Jeśli galanteria skórzana ma charakter – wcale nie musi się wydawać czymś z poprzedniej epoki. Tak właśnie jest w przypadku dodatków tworzonych przez markę Falt. Jej projektantka, Aleksandra Groś, sprzeciwia się sezonowości i dyktatowi trendów.

Nacięcia i wgniecenia Falt nie są dla każdego. Trzeba mieć spory tupet i być pewnym siebie, żeby móc nosić takie rzeczy. To coś dla odważnych i bezkompromisowych osobowości, które cenią jakość i unikatowy produkt. Niekonwencjonalne obrabianie skóry naturalnej pozwala na odbieganie od wykreowanych dotychczas standardów. Torebki oraz mała galanteria skórzana wykonywane są w krótkich seriach po kilkanaście sztuk, gdzie każdy z egzemplarzy jest unikatem, ze względu właściwości surowca. Nie ma więc mowy o nudnej masówce. Co więcej – Falt nie podąża za trendami modowymi. Właściwie twierdzi, że moda nie istnieje, a jesteś tylko ty i twoje wybory.

chlopak z plecakiem FALT

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Torebki, portfele, plecaki czy nerki są wykonywane ręcznie i bazują na tradycyjnym rzemiośle kaletniczym. Dzięki temu każdy egzemplarz jest niepowtarzalny.

– W ciągu zwyczajowego ośmiogodzinnego dnia pracy jestem w stanie wykonać do około dziewięciu tysięcy nacięć – przyznaje projektantka.

Jeśli na próżno szukasz dodatków z metką „Made in Poland”, to musisz wiedzieć, że cała produkcja Falt wykonywana jest w Polsce. Z polskich garbarni też pochodzą wszystkie użyte do wykonania galanterii skóry, a nawet półprodukty.

pasek falt i nerka

Proces projektowy rozpoczyna się już w momencie pierwszego szkicu projektantki. Zarysowuje ona formę, dopracowuje szczegóły. Po stworzeniu takiej torebki i zrobieniu na niej nacięć, produkt musi zostać przetestowany. Aleksandra nosi rzecz osobiście około miesiąca, by poznać rzeczywiście każdą z nich, zanim trafią one do regularnej sprzedaży.

– Abym miała pewność, że w ten sposób unikam niedogodności związanych z użytkowaniem. Uważam, że na etapie szkicu nie jestem w stanie przewidzieć wszystkiego – wyjaśnia.

Bezkompromisowość występuje w relacji jakość-cena. Klienci traktowani są bardzo indywidualnie, do każdego zamówienia dołączane jest imienne wypisywanie ręcznie podziękowanie za obdarzenie marki zaufaniem. Personalizacja? Jak najbardziej.

lookbook falt skorzany plecak

Produkty Falt sprzedawane są stacjonarnie w 6 butikach w Polsce (Gdańsk, Kraków, Wrocław, Poznań, Łodź). Niestacjonarnie – oczywiście w internecie: www.falt-store.pl.

5/5 - (4 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News