Ella Marija Lani Yelich-O’Connor

Jej pierwsza znacząca EPka pt. „The Love Club EP” została wydana w 2013 roku i znalazła się na drugim miejscu National Records Chart w Australii i Nowej Zelandii. W tym samym roku ukazał się singiel „Royals”, który okazał się przełomowy w jej karierze. Wokalistka krytykuje w nim dzisiejszą pogoń za pieniędzmi, głównie wśród celebrytów: „złote zęby”, łańcuchy i wożenie się brykami z niskim zawieszeniem- „we’ll never be royals”.

Lorde została najmłodszą wokalistką, która zdobyła pierwsze miejsce listy przebojów singlem (od czasów „I Think We’re Alone Now” Tiffany’ego z 1987 roku).

Inne hity w jej dorobku to m.in.„Team”, „Tenis Court” i „Glory And Gore”. Studyjny album „Pure Heroine” rozszedł się w liczbie 1,5 miliona egzemplarzy do końca 2013 roku i był nominowany do nagrody Grammy Award dla najlepszego albumu z gatunku pop. Muzyka Lorde to wyjątkowy mix elektroniki, indietroniki, popu i rocka. W 2013 roku została okrzyknięta najbardziej wpływową nastolatką na świecie.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Wczoraj ukazał się singiel zwiastujący nową część ekranizacji bestselleru „The Hunger Games- Mockingjay part 1”. Film, mimo kasowego sukcesu, niekoniecznie jest mistrzostwem kinematografii, ale jeśli ścieżka dźwiękowa okaże się choć w połowie tak dobra jak „Yellow Flicker Beat” to (naprawdę)warto na niego czekać.

 

 

http://www.billboard.com/
http://www.billboard.com/

 

 

 

 

Tekst | Nela Sobieszczańska

 

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News