Eksperci twierdzą, że pigułki „dzień po” powinny być dostępne bezpośrednio na sklepowych półkach tak, jak prezerwatywy

Jak sugeruje najnowszy raport, konsultacje z farmaceutą mogą powodować, że kobiety czują się osądzane.

Raport Better for Women stworzony przez Royal College of Obstetricians and Gynaecologists zaleca, by kobiety miały dostęp do tzw. antykoncepcji awaryjnej bez koniecznoci konsultacji z farmaceutą. Kobiety powinny być traktowane priorytetowo, a jak sugeruje raport, w Wielkiej Brytanii istnieje zbyt wiele barier jeśli chodzi o świadczenia usług zdrowotnych dla kobiet.

Pigułka dzień po, powinna być dostępna na półkach sklepowych tak samo, jak prezerwatywy, czy testy ciążowe. Instytucja zaapelowała również o powstanie tzw. one-stop shop dla kobiet, gdzie można byłoby od ręki wykonać badania cytologiczne, zakupić środki antykoncepcyjne oraz zasięgnąć odpowiedniej porady.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Antykoncepcja awaryjna powinna być dostępna na półkach, a nie ukryta za ladą i dostępną wyłącznie po konsultacji. Nie ma powodu, dla którego powinniśmy ograniczać dostęp do tych środków i nie należy lekceważyć kobiet w tej kwestii, ponieważ to one wiedzą, kiedy ich potrzebują – powiedziała Clare Murphy, dyrektor ds. zewnętrznych w brytyjskiej służbie doradczej ds. ciąży (BPAS).

Zgadzacie się z powyższą opinią?

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News