Drukarka Leitz Icon – test

Leitz Icon to nowoczesna, kompaktowa drukarka do etykiet, którą sterować możemy za pomocą smartfona, tabletu czy laptopa. Brzmi nieźle, prawda? Dostaliśmy ją na testy i sprawdziliśmy czy rzeczywiście drukuje samoprzylepnie i gdzie możemy ją wykorzystać.

Na początek szereg informacji. Urządzenie można podłączyć do wybranego urządzenia zarówno za pomocą kabla USB lub bezprzewodowo przez WiFi. Dodatkowo, dzięki kompaktowym wymiarom (21 x 11 x 13 cm i 2 kg), urządzenie bez problemu schowamy do plecaka czy torebki, tak aby móc drukować etykiety wszędzie tam, gdzie chcemy.

IMG_7532

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Leitz Icon  pozwala na szybkie i proste drukowanie wielu rodzajów etykiet: samoprzylepnych papierowych (do wyboru: o gotowych rozmiarach oraz w formie taśmy z możliwością przycięcia do potrzebnego rozmiaru), kartonowych (idealnych na identyfikatory, wizytówki, segregatory), samoprzylepnych plastikowych (odpornych na wodę i promienie UV, dostępnych w różnych kolorach, stąd idealnych m.in. do oznaczania różnych rodzajów przedmiotów) Prędkość drukowania wynosi do 200 sztuk etykiet na minutę.

IMG_7536

Inteligentna kaseta monitoruje i informuje o rodzaju załadowanej taśmy oraz poziomie jej zużycia, zapewniając pełną kontrolę nad ilością etykiet pozostałych do wydrukowania. Co ciekawe kaseta wykonana została z masy papierowej pochodzącej z recyklingu.

IMG_7537

Sami sprawdziliśmy przydatność drukarki na własnej skórze. Jednym z elementów naszego redakcyjnego życia jest przywilej otrzymywania bardzo dużej ilości rzeczy na testy. Po ich wykonaniu niestety zawsze pojawia się problem ze składowaniem nadesłanych przedmiotów przez co nikogo nie dziwił widok BMX-a na środku pokoju redakcyjnego czy kilka pudełek power banków pod biurkiem naszego grafika. O ile jakiś czas temu wpadliśmy na pomysł, że będziemy je wkładać w pudła, które w poustawialiśmy w naszym magazynku, to niestety pojawił się problem z tym, że jednak czasami pewne rzeczy można wykorzystać kilkukrotnie lub po prostu wykorzystać w naszym redakcyjnym życiu na co dzień. Poszukiwanie potrzebnych przedmiotów zamieniało się w istny create digging, który uprawiają dj’e w poszukiwaniu winyli, które chcą zakupić. Dzięki drukarce Leitz Icon w łatwy i  szybki sposób oznaczyliśmy pudełka. Mamy nadzieję, że przed następnymi eventami pakowanie zajmie nam o wiele mniej czasu.

IMG_7543

Kolejnym przykładem jest jeden z naszych redakcyjnych kolegów jest kolekcjonerem butów. Niestety w trakcie jednej z przeprowadzek większość pudełek, w których je trzymał uległa zniszczeniu i został on zmuszony do użycia opakowań zastępczych, które nie posiadają nazw modeli ani marek. Leitz Icon pozwoliło na szybkie nadanie oznaczeń wszystkich pudeł. Tak naprawdę drukarkę można wykorzystać na bardzo wiele różnych sposobów. Kolejnym z naszych przykładów jest znajomy, którego pasją jest warzenie różnych rodzajów piwa. Specjalnie dla niego wydrukowaliśmy kilkadziesiąt etykiet, aby mógł prezentować efekty swojego hobby, jakby zupełnie nie różnił się od małych browarów. Tak naprawdę sposobów wykorzystania jest wiele. Nieważne czy jesteś drobnym przedsiębiorcą, który znakuje w ten sposób swoje produkty czy nakleja informacje na rozsyłane do klientów paczki czy jesteś po prostu fanem uporządkowania rzeczy w pudłach na swoim strychu. Leitz Icon to świetnie urządzenie, które z pewnością okaże się dobrą inwestycją.

 IMG_7552

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News