DARKSIDE

 

 

 

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Surowe, mocno progresywne brzmienia z pogranicza elektroniki i rocka to znak rozpoznawczy zespołu. Amerykański duet w składzie Nicolas Jaar i Dave Harrington podgrzewają oczekiwanie na festiwalową atmosferę!

 

Muzyka Darkside jest jak podróż w czasoprzestrzeni: ciemny korytarz elektronicznych dźwięków z małym światełkiem na końcu galaktyki w postaci funky bluesa.  Emocjonalnie wciągająca elektronika, a zarazem naturalnie brzmiące dźwięki minimal techno, do tego rock psychodeliczny, szczypta space disco i jazzowa gitara Harringtona. Darkside trudno określić jednoznacznie, bo muzykę tworzą w wielowymiarowy i całkowicie subiektywny sposób. 

 

Nicolas Jaar i Dave Harrington poznali się na uniwersytecie Browna. Choć pochodzili z zupełnie innych muzycznych światów, postanowili połączyć siły. Nicolas Jaar obracał się w klubowo-elektronicznych klimatach, a jego pierwsze single szybko zyskały popularność i wkrótce zawładnęły nowojorskimi klubami tanecznymi. Harrington z kolei od początku swojej muzycznej kariery preferował jazzowe smaki. Już jako nastolatek brał udział w jam sessions, grywając m.in. na basie. Pracował także w teatrach i produkcjach filmowych, reżyserując kilka projektów. W 2011 roku zaczął towarzyszyć Jaarowi na koncertach, jednocześnie coraz bardziej interesując się remiksowaniem i muzyką taneczną. Wkrótce Panowie postanowili przenieść materiał z klubów do studia. W 2013 roku ukazał się ich debiutancki album “Psychic”, który stał się faworytem międzynarodowych krytyków muzycznych. Krążek klimatem porównywany jest do brzmień Pink Floyd czy Dire Straits.

“W pewnym sensie jesteśmy zespołem jazzowym, grającym jam sessions, ponieważ zawsze improwizujemy podczas koncertów. To sprawia, że każdy nasz występ jest niepowtarzalny i ekscytujący, zarówno dla publiczności, jak również dla nas” – mówi Jaar. 

Colours of Ostrava 2014 / 17-20 lipca /Ostrawa, Czechy

www.colours.pl

Bilety: www.colours.cz/pl/bilety

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News