Dapper Dan i GAP powracają w wielkim stylu – high fashion ponownie wkracza w kulturę hip hopu

Dapper Dan i GAP powracają w wielkim stylu - high fashion ponownie wkracza w kulturę hip hopu

Kultowa marka GAP po raz kolejny podjęła współpracę ze słynnym projektantem Dapper Danem. Oryginalna bluza, która była efektem wcześniejszej współpracy, cieszyła się tak wielką popularnością, że tym razem GAP i Dapper DAN poszerzyli asortyment, tworząc wielowymiarową kolekcję dla wszystkich pokoleń – od kultowej bluzy po dresy i akcesoria. Dapper Dan zadebiutował kolekcją GAP x DAP 6 grudnia 2023 roku.

Kolekcja GAP x DAP

Przełom dla kultury – tak współpracę z marką GAP określił Dapper Dan. Wybitny innowator i projektant mody, który od dziesięcioleci kształtuje kulturę i z dumą reprezentuje Harlem, ponownie podjął współpracę z kultową amerykańską marką GAP. Pierwsza kooperacja zaowocowała klasyczną bluzą z kapturem w oryginalny wzór z logiem przekształconym z GAP na DAP. Przedmiot dostępny był w czterech wersjach kolorystycznych. Bluza DAP cieszyła tak wielkim zainteresowaniem, że niemal natychmiast zniknęła ze sklepowych półek. Marka GAP postanowiła więc ponownie zaprosić do współpracy Dapper Dana, tym razem proponując fanom projektanta i samej marki pełną kolekcję – GAP x DAP.

cn54178387 1 Easy Resize.com Dapper Dan i GAP powracają w wielkim stylu - high fashion ponownie wkracza w kulturę hip hopucn54146269 Easy Resize.com Dapper Dan i GAP powracają w wielkim stylu - high fashion ponownie wkracza w kulturę hip hopu

Kim jest Dapper Dan?

Dapper Dan, czyli Daniel R. Day, nie bez powodu nazywany jest legendą Harlemu. Szybko zyskał bazę oddanych klientów wśród gwiazd takich jak Sean Combs czy Missy Elliot za sprawą tworzenia z luksusowych tkanin niestandardowych, bogatych w logo prac. W latach 90. Dapper Dan został zmuszony do zamknięcia swojego sklepu ze względu na liczne pozwy dotyczące wykorzystania tożsamości marek luksusowych domów mody. Wiele lat później to słynna marka modowa kopiuje jego projekt, by ostatecznie nawiązać z nim współprace w atelier w Harlemie, gdzie Dapper nadal pracuje i tworzy. Projektant od samego początku trzyma się swojego core’u i nie boi się podejmować odważnych współprac – tak powstała też kolekcja GAP x DAP, która łączy codzienną modę z high fashion i kulturą hip-hopu.

DAP01 23 HO2 GOL OF MELBA 1 0959 WB Easy Resize.com Dapper Dan i GAP powracają w wielkim stylu - high fashion ponownie wkracza w kulturę hip hopucn54085251 Easy Resize.com Dapper Dan i GAP powracają w wielkim stylu - high fashion ponownie wkracza w kulturę hip hopu

Jaka jest kolekcja GAP x DAP?

GAP x DAP to bogata w nowe kategorie odbiorców kolekcja, która obejmuje różnorodne produkty – od bluz z kapturem po akcesoria – czapki baseballowe, chustki, skarpetki czy torbę. Wszystkie produkty wyróżniają się charakterystycznym wzorem lub kultowym logiem GAP przekształconym w DAP na cześć projektanta.

DAP05 23 HO2 GOL OF MALAYE 1 1225 WB Easy Resize.com Dapper Dan i GAP powracają w wielkim stylu - high fashion ponownie wkracza w kulturę hip hopu

Kolekcja GAP x DAP szczególnie zwraca uwagę na dziedzictwo kultury afroamerykańskiej i pionierów Harlemu  – Melbę Wilson, Felipe Luciano, a także The Brotherhood Sister Sol – współzałożycieli Khary’ego Lazarre-White’a i Jasona Warwina i następne pokolenie twórców zmian.

56276 JKI GAPxDapperDan 010 06 WB Easy Resize.com Dapper Dan i GAP powracają w wielkim stylu - high fashion ponownie wkracza w kulturę hip hopu 56276 JKI GAPxDapperDan 020 06 WB Easy Resize.com Dapper Dan i GAP powracają w wielkim stylu - high fashion ponownie wkracza w kulturę hip hopu

„Ta kampania DAP GAP to mój list miłosny do Harlemu i mój sposób na dalsze napędzanie naszej kultury i społeczności. GAP zapewnił nam obecność na skalę światową, która pozwoliła nam się wybić. Już nie mogę się doczekać, aż następne pokolenie będzie częścią tego ruchu”.

– mówi Dapper Dan.

DAP05 23 HO2 GOL OF MALAYE 2 1452 WB Easy Resize.com Dapper Dan i GAP powracają w wielkim stylu - high fashion ponownie wkracza w kulturę hip hopu DAP04 23 HO2 GOL OF FELIPE 1 0548 WB Easy Resize.com Dapper Dan i GAP powracają w wielkim stylu - high fashion ponownie wkracza w kulturę hip hopu

GAP – współczesny amerykański optymizm

Założona w San Francisco marka Gap powstała z myśli i koncepcji idealizmu. To tam, w 1969 roku Don i Doris Fisher otworzyli pierwszy, jedyny w swoim rodzaju sklep, który miał sprostać potrzebom wielu pokoleń i zniwelować lukę między nimi. W ten sposób stworzyli markę, która łączy pokolenia poprzez kultowy styl.

Marka jest pomysłodawcą i promotorem wyjątkowo optymistycznego wyczucia amerykańskiego stylu, który wypełnia luki między jednostkami, pokoleniami i kulturami. Tam, gdzie klasyczne sylwetki są kultowe. Tam, gdzie trwa rzemiosło i jakość. Gdzie kwitnie indywidualność, a integracja pobudza kreatywność. Tam, gdzie robi się coś więcej niż sprzedaje ubrania – Gap kształtuje kulturę i umacnia swój sukces dziedzictwem zakorzenionym w denimie.

Gap aktywnie angażuje się również w działalność na rzecz środowiska. Każdego dnia przybliża się do założonego celu tworzenia trwałych zmian, wzbogacania społeczności i bycia lepszym dla obecnego i kolejnych pokoleń. Marka wierzy, że powinna być siłą napędową dobra, dlatego też projektuje odzież i akcesoria z lepszych materiałów oraz stara się wywierać pozytywny wpływ na ludzi i planetę.

Opierając się na idealizmie, Gap jest orędownikiem indywidualności, pionierem inkluzywności, twórcą kultury, siłą dobra i wyznawcą możliwości.

Zobacz też: Gothcore – estetyka dla fanów Wednesday Addams

Gothcore – estetyka dla fanów Wednesday Addams

5/5 - (2 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News