Czy warto kupić krem do tatuażu na lato? Zadbaj o tatuaż latem! 

Zadbaj o tatuaż latem. Krem UV

Intensywne promieniowanie słoneczne może mieć negatywny wpływ na tatuaż. Niezależnie od tego, czy dopiero rozpoczynasz przygodę z tatuażem, czy już dawno połknąłeś bakcyla i masz nie jedną „dziarę”, dowiedz się, jak skutecznie chronić i dbać o wygląd tatuażu na co dzień. Latem tatuaż narażony jest na utratę wyrazistości i koloru — dowiedz się więcej, jak najlepiej chronić swoje tatuaże latem przed nadmiernym przesuszeniem i utratą wyrazistości! 

Krem do tatuażu i pielęgnacja tatuażu latem 

Nadmierna ekspozycja tatuażu na słońce może mieć negatywny rezultat. Z czasem tatuaż traci na wyrazistości, niezależnie od tego czy jest wykonany tylko czarnym tuszem, czy kolorowy. Kolorowe tatuaże mogą blaknąć szybciej, a efekty promieniowania UV mogą być jeszcze bardziej nieprzyjemne — detale na kolorowej „dziarze” mogą zblaknąć od Słońca, a całość kompozycji wówczas może na tym znacznie utracić. Jak się przed tym chronić? Najskuteczniejszym zabezpieczeniem i ochroną zarówno tatuażu, jak i skóry jest oczywiście porządny krem z filtrem UV. Jednak najlepszym wyborem będzie zastosowanie specjalnie dobranego kremu do tatuażu z filtrami UV/UVB. Duży wybór profesjonalnych specyfików od najlepszych producentów kosmetyków do pielęgnacji tatuażu znajdziesz na stronie dlagentlemana.pl gdzie wygodnie dokonasz zakupów online. 

Jaki krem do świeżego tatuażu? — świeży tatuaż latem

Jeśli nasz tatuaż jest świeży pod żadnym pozorem nie wolno nam opalać tego miejsca na skórze. Może wdać się infekcja, kiedy ciągłość skóry jest uszkodzona, skóra może nie zregenerować się prawidłowo. Zbytnie przesuszenie i promieniowanie UV będą powodować utratę wody w skórze, a więc może zabraknąć jej do pełnej regeneracji tatuowanego miejsca i może powstać blizna. Jeśli chcemy by nasz tatuaż wyglądał całe życie pięknie, powstrzymajmy się od opalania świeżego nabytku na skórze. W końcu tatuaże mają nas zdobić i cieszyć nasz wzrok, a nie oszpecać. Jeśli tatuaż jest świeży krem z UV i opalanie powinniśmy odpuścić sobie przez ok. 2 tygodnie, podobnie rzecz ma się z kąpielą w akwenach wodnych, niezależnie od tego czy woda jest słona, czy słodka, musimy po prostu uważać. Tatuażu nie można ani nadmierni moczyć, ani przesuszać. Najlepiej na okres gojenia zaopatrzyć się w specjalne mydło do tatuażu oraz oczywiście — specjalny krem. 

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Kiedy i jaki krem do tatuażu wybrać? 

Krem do gojenia tatuażu nie zawiera filtra UV, gdyż jak wyżej wspomniano, nie możemy w tym czasie się opalać. Krem lub balsamy do tatuażu zawierają specjalnie dobre substancje, które nie podrażniają skory i wspomagają gojenie się naskórka. 

  • Krem do gojenia tatuażu — Kremy do gojenia nie zawierają filtrów UV, gdyż w czasie gojenia nie możemy ani opalać, ani moczyć nowego tatuażu. Po około 2 tygodniach stosowania kremu (lub balsamu, czy masła) do tatuażu, możemy zacząć opalanie. 
  • Kremy do tatuażu z UV — Starsze i wygojone tatuaże powinniśmy w czasie wakacji lub wyjazdów w ciepłe kraje ochraniać specjalnymi kremy do tatuażu do opalania z wysokim filtrem. 
  • Mydło do świeżego tatuażu — Przez pierwszy tydzień z tatuażu może wyciekać resztka farby oraz osocze. Wówczas musimy być szczególnie ostrożni, by nie doszło do zakażenia. Mydło do tatuażu zawiera specjalnie dobrane substancje ułatwiające gojenie oraz antybakteryjne i na pewno (szczególnie latem!) będzie doskonałym wyborem do pielęgnacji świeżego tatuażu.

Zobacz też: Znaczenie i symbolika najpopularniejszych tatuaży

Znaczenie i symbolika najpopularniejszych tatuaży

 

5/5 - (3 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News