Czy łatwo jest być światowym dzieckiem światowego muzyka?

Zdjecie Elvisa Presley, ktory siedzi na krzesle ubrany w niebieski dres, w okularach, trzyma mikrofon w jednym reku, a drugą ręką trzyma siedzącą na kolanach córkę. Dziewczynka jest jeszcze w wieku przedszkolnym. W przyszlosci zostanie zona Micheala Jacksona.

Dzieci sławnych muzyków, które zyskały sławę przez odziedziczone talenty, przywileje, urodę lub ciężką pracę. Sprawdźcie, którzy legendarni muzycy byli na tyle płodni, by ich dzieci kontynuowały ich dziedzictwo w rodzajach sztuki wszelakiej.

-Silnoręki, a jak Bolec coś wyda, ma być to pierwsze na listach przebojów.
-Szefie, ale to chyba ludzie głosują.
-Silnoręki, więc dowiesz się, co to są za ludzie i pogadasz z nimi, po swojemu.

Pamiętacie ten dialog z filmu Chłopaki nie płaczą? W tym samym filmie spod klosza swojego ojca chciał wyjść Kuba Brenner- syn dyrygenta światowego formatu. Przed podobnym wyzwaniem, co filmowa postać Macieja Stuhra stanęło już kilkoro dzieci sławnych muzyków. Czy im się ta sztuka udała? Oceńcie sami.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Mick Jagger & Georgia May

Na zdjęciu jest kobieta, blondynka, z mocno wymalowanymi na czerwono ustami, o jasnej cerze. W tle widać rózne odcienie czerwonych i różowych plamek, które prawdopodobnie są odcienami szminki.

Sir Micheal – legendarny angielski wokalista, którego nikomu nie trzeba przedstawiać jest ojcem modelki, która była twarzą kampanii  m.in. Rimmel, Channel Resort, Reserved, H&M.

Carlos Santana & Stella Santana

Córka nie została modelką, a poszła w ślady ojca. Może nie kontynuuje w całości dziedzictwa swojego ojca, ale kilka numerów utrzymanych w klimacie soul / r&b można znaleźć w czeluściach YouTube’a.

Olu Dara & Nas

W tym duecie z pewnością większą popularnością cieszy się syn. Autora takich krążków jak Illmatic, It Was Written, Stillmatic, I am, Life is Good i jeszcze kilku innych wszyscy pewnie kojarzymy. Z pewnością gorzej jest ze znajomością osoby jego Ojca – Olu Dara, który brał udział w tworzeniu takiego kawałka jak Bridging the Gap, to uznawany jazzowy muzyk, który współpracował z Art Blakey, saksofonistą i kompozytorem Henry Theadgillem oraz pianistą Don Pullen, prowadził własny band Okra Orchestra and Natchezsippi Dance Band, pracował również w teatrze jako aktor, a swój pierwszy solowy projekt wydał 4 lata po debiucie Illmatic swojego syna Nasira, w roku 1998 w Atlantic Records, który nosi tytuł In The World: From Natchez to New York.

Quincy Jones & Rashida Jones

Zdjęcie trzech osob. Widoczne sa dwie kobiety oraz mezczyzna. Jedna z nich jest biała, druga jest mulatką, a mezczyzna jest czarnego koloru skóry. Blondynka to żona męzczyzny i zarazem matka jego stojącej po środku córki. Jest to zdjecie przedsawiajace Quincy Jonesa wraz z córką i jej matką. Męzczyzna siedzi, kobiety stoją.Legendarny Quincy, producent, muzyk z okolic r&b oraz jazzu, zdobywca trzech nagród Grammy, trębacz, kiedyś przyjaciel Ray Charlesa jest ojcem Rashidy Jones. Aktorki, która swą przygodę zaczęła od miniserialu The Last Don wyprodukowanego w roku 1997. Od tamtej pory często gościła na ekranach, grając raczej dalszoplanowe rolę. Można ją kojarzyć z filmu The Social Network.

Marvin Gaye & Nona Gaye

Zdjęcie czarnoskórej kobiety z hutą na splatającą włosy siedzi przy maszynie i konstruuje.

Kolejna legenda muzyki, związany z wytwórnią Motown oraz Columbia, autor takich hitów jak chociażby Sexual Healing lub Rockin After Midnight jest ojcem kolejnej aktorki, Nony Gaye. Nona występowała m.in. w Noce Harlemu lub dwóch częściach Matrixa.

Nat King Cole & Natalie Cole

Obydwoje świętej pamięci. Natalie Cole odeszła w 2015 roku. Od dzieciństwa związana z muzyką taką jak jazz, blues, soul szybko zdobyła uznanie. Jej debiutancki album zebrał pozytywne recenzje. Wielokrotnie nominowana do nagród Grammy, kilkukrotna zdobywczyni. Córka zmarłego przedwcześnie Nathaniela, którego najbardziej rozpoznawalnym numerem jest L-O-V-E.

Ravi Shankar & Nora Jones, Anoushka Shankar

Ravi był wirtuozem gry na sitarze. Tradycyjnym indyjsko-perskim instrumencie przypominającym nieco gitarę. Zasłynął ze współpracy z członkiem znanej formacji The Beatles- Georgem Harrisonem. Nora Jones i Anoushka Shankar mają inne matki. Jednak każda tworzy muzykę. Bardziej popularna jest ta pierwsza wydająca swoje albumy pod szyldem Blue Note Records. Anoushka bardziej poszła w ślady ojca i również zajmuję się grą na sitarze, inspirowaną klasyczną muzyką indyjską.

Larry Graham & Drake

Choć będący na muzycznej scenie od 2006 roku Drake, który wydał już kilka mikstejpów, kilka albumów studyjnych i zdobył klucze do miasta Toronto, jest synem muzyka, perkusisty współpracującego w przeszłości z Jerry Lee Lewis, to chciałbym bardziej zwrócić uwagę na fakt, że jest spowinowacony z Larry Graham. Bratanek wokalisty, kompozytora, producenta i basisty, który był członkiem zarówno Sly & The Family Stone oraz założycielem Graham Central Station. To własnie jemu przypisuję się wynalezienie techniki rozszerzającą palętę dźwięków, które można wydobyć na gitarze basowej, nazywaną techniką slap

Tekst: Jakub Paciorek

4.5/5 - (2 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News