Co zrobić z puszek po piwie? Wybudować łódkę!

Mężczyźni w białych koszulkach na łodzi z puszek po piwie

Myśleliście kiedyś o pojechaniu na Oktoberfest, albo na Wyścig Mydelniczek RedBulla? Australijczycy połączyli te dwie imprezy i powstało coś naprawdę intrygującego.

W poszukiwaniu sposobu na recykling, wciąż rosnącej liczby odpadów, stworzono Darwin’s Beer Can Regatta. Konkurs, w którym to właśnie puszki są głównym materiałem do budowy łódek! Uczestnicy samodzielnie je projektują i montują. Oczywiście, zanim wezmą udział w wyścigu, muszą przejść odpowiednie testy i zostać uznanymi za bezpieczne. Jakie są zasady? Dobry humor, łodzie tylko i wyłącznie z puszek, łódź nie może tonąć, nie wolno oszukiwać.

Mężczyźni stojący na łodzi z puszek po piwie

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Pierwsza edycja tego wydarzenia miała miejsce w 1974 roku, ale jego popularność cały czas rośnie, a wraz z nią kwoty zbierane na cele charytatywne. Dziś możemy mówić już o milionach dolarów przekazanych wielu organizacjom! Choć miało to być przedsięwzięcie skupiające naszą uwagę na recyklingu, liczy się również kreatywność i współpraca załogi. Wszyscy świetnie się bawią przy zdrowej konkurencji i w rodzinnej atmosferze.

Nadmuchiwany ponton z baldachimem stworzonym z puszek po piwie Kolaż ze zdjęć przedstawiających łódki z puszek po piwie Nadmuchiwany ponton obklejony puszkami po piwie Łódka zrobiona z żółtych puszek po piwie Kolaż ze zdjęć przedstawiających łódki z puszek po piwie Ludzie stojący w otoczeniu łódek z puszek po piwie Ludzie płynący łódką z puszek po piwie

Tekst: Aleksandra Adamczyk

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News