Chat GPT-4 potrafi już czytać zdjęcia

chat gpt rozumie co jest na zdjęciach
Obraz stworzony przy użyciu zdjęcia Pexels Michael Hodgins

Chat GPT-4 podobno osiągnął już poziom rozwoju 8 latka, ale uczy się wielokrotnie szybciej niż ludzie. Teraz nauczył się czytać zdjęcia. Zobaczcie jak… Naukowcy są coraz bardziej bezpośredni w wypowiedziach dotyczących zagrożeń wynikających z rozwoju sztucznej inteligencji. To, że kilkanaście procent z nas za ok 20 lat nie będzie już mogło pracować w obecnym zawodzie staje się pewne dla każdego, kto używa tej technologii.

Zapytaliśmy Chat GPT czy rozumie co jest na zdjęciach

Sam ChatGPT zapytany czy umie rozpoznawać zdjęcia odpowiedział przecząco, ale wynika to z tego, że model dostępny komercyjnie został wytrenowany na danych do roku 2021 i nie ma dostępu do najnowszych osiągnięć. Jednak te możliwości są prezentowane na Githubie.

HIRO:
Czy potrafisz już rozumieć co jest na zdjęciach?
ChatGPT:

Jako sztuczna inteligencja oparta na tekście, nie mam możliwości przeglądania ani analizowania zdjęć bezpośrednio. Jednak gdybyś opisał zdjęcie słowami, mógłbym na podstawie Twojego opisu przedstawić reakcję lub sugestie dotyczące tego, jak możemy wykorzystać to zdjęcie na przykład w ramach kampanii promocyjnej.

W przyszłości możliwe, że AI będzie bardziej zaawansowana pod względem analizy i rozumienia obrazów, ale na razie ograniczam się do przetwarzania tekstu.

Pod tym linkiem sami możecie sprawdzić jak Chat rozpoznaje zdjęcia.

https://minigpt-4.github.io/

Dobrej zabawy!

Zobacz też: 7 najlepszych generatorów muzyki AI

7 najlepszych generatorów muzyki AI

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News