Nastoletni raper Tay-K został skazany na 55 lat pozbawienia wolności. Dlaczego?

Czarnoskóry chłopak z telefonem w ręku

Taymor McIntyre razem z sześcioma kolegami został skazany na karę ponad pół wieku więzienia za morderstwo. Kariera rapera pięła się ku górze, a razem z nią kontrowersje dookoła popełnionej zbrodni.

Zdarzenie miało miejsce w lipcu 2016 roku w stanie Texas. Razem z sześcioma współtowarzyszami, Tay-K napadł na Ethana Walkera. Motywem zbrodni miała być kradzież pieniędzy i narkotyków. Do morderstwa doszło w domu ofiary, a zgon nastąpił wskutek postrzelenia. Jak donosi The Guardian, raper zeznał, że nie jest winien śmierci Walkera, a jego rola polegała wyłącznie na znalezieniu łupów. Amerykański sąd postanowił skazać oprawców na 55 lat pozbawienia wolności za morderstwo i napad. Tay-K od czasu oskarżenia przez rok przebywał w areszcie domowym, z którego uciekł w 2017 roku, wieńcząc ten uczynek wymownym wpisem na Twitterze.

Tay K Tweet Nastoletni raper Tay-K został skazany na 55 lat pozbawienia wolności. Dlaczego?

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

W czasie ucieczki, Taymor nagrał utwór The Race, który pokrył się platyną. Kariera nastoletniego rapera rozkwitała wraz z kolejnymi kontrowersjami. McIntyre został złapany w czerwcu 2017 roku i oskarżony o dwa kolejne poważne przestępstwa popełnione podczas ucieczki: zamordowanie 23-letniego Marka Saldivara po kłótni w San Antonio oraz napad na 65-latka w Arlington.

The Race, pomimo nagannych uczynków rapera, znalazł się na 44 miejscu notowania amerykańskiej listy przebojów, a klip został zebrał 175 milionów wyświetleń na YouTube. Podczas procesu utwór został dołączony jako dowód w sprawie. Obecnie, Tay-K ma 19 lat i odsiaduje karę więzienia. Do zobaczenia za 55 lat?

Tekst: Aleksandra Siążnik

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News