7 najlepszych generatorów muzyki AI

Generatory AI muzyka
Photo: Photo by Federico Orlandi

Generatory muzyki robią szybkie postępy. Słyszeliście nowy numer Nirvany stworzony przez AI? Oto kilka stron, na których możecie sprawdzić najlepsze generatory muzyki AI w styczniu 2023. Niektóre są bezpłatne, za niektóre trzeba zapłacić, a jeden wręcz zachęca, żeby zarabiać na kawałkach, które stworzysz. Jedno jest pewne. To nie jest tak, że wchodzisz, klikasz i masz. Musisz się jednak trochę znać na muzyce. Same narzędzia są reklamowane jako łatwe, ale to nie jest zabawa na 10 minut. 

Generatory mają różne sposoby tworzenia muzyki. Niektóre działają na zasadzie wpisywania opisów promptów, w niektórych trzeba wybrać tempo, gatunek i inne zmienne. Niektóre działają jakby wasz DAW zaczął myśleć za was. Niektóre mają nawet miksery.


Będzie nam miło jeżeli dacie znać, które narzędzie przypadło wam do gustu. Pochwalcie się swoimi kawałkami oznaczając nas na przykład na Fb. Miłej zabawy!

1. Ecrett Music

Ecret Music pozwala każdemu tworzyć kawałki, testując setki godzin istniejących utworów. Prosty interfejs narzędzia oraz szeroki wybór utworów, emocji i gatunków sprawiają, że jest to doskonały wybór dla amatorów i profesjonalistów. Generator umożliwia skomponowanie muzyki do dowolnego filmu lub gry w taki sposób, że nie musisz się martwić o prawa autorskie – pozwala uniknąć problemów z licencjami.

Aby skorzystać z tego narzędzia, przed kliknięciem „Twórz muzykę” wybierz co najmniej jedną opcję ze Sceny, Nastroju i Gatunku. Następnie narzędzie tworzy muzykę na podstawie Twoich wyborów i za każdym razem otrzymujesz inną muzykę, nawet przy tych samych ustawieniach. Później możesz także dostosować instrumenty i melodie czy bas lub bębny.

Po utworzeniu muzyki w Ecrett możesz zarządzać nią w sekcji ulubionych, historii pobierania, przesyłanych plików wideo i nie tylko.

Ecret Music:

 • Wersja próbna przed subskrypcją
 • Prosty i wszechstronny interfejs użytkownika
 • Łatwy proces tworzenia muzyki
 • Wiele planów subskrypcji
 • Interface może przypominać układ w Ableton Live

 

2. Soundraw

Kolejną świetną opcją dla generatora muzyki AI jest Soundraw, który umożliwia dostosowywanie utworu za pomocą fraz AI, wśród wielu innych rzeczy. Narzędzie opiera się na połączeniu AI i jego zestawu narzędzi manualnych, które pozwalają na łatwe generowanie i dostosowywanie nowej muzyki.

Platforma ma funkcję kompozycji, która pozwala na edycję powstałego utworu, a nawet improwizację. W wersji Free użytkownicy mogą korzystać z generatora muzyki, ale aby ściągać swoje kawałki, musisz zapisać się zarejestrować.

Cechy Soundraw:

 • Dobry do pracy z montażem video
 • Łączy kompozycje AI i narzędzia manualne
 • Kompatybilny z wtyczkami Google Chrome i Premiere Pro
 • Nieograniczone pobieranie w planie subskrypcji

 

3. Amadeus Code

To jest niezłe dla muzyków – export MIDI! Amadeus Code może być używany przez każdego miłośnika muzyki. Aplikacja oparta na systemie IOS pozwala stworzyć nowe melodie w ciągu kilku minut.

Amadeus Code opiera się na silniku AI, który zawiera progresje akordów niektórych najbardziej znanych na świecie piosenek. Możesz potem użyć tych akordów, aby stworzyć swoje kompozycje muzyczne.

Generator pozwala również używać gestów, aby stworzyć zupełnie nowe piosenki lub odtworzyć określone fragmenty wcześniej skomponowanych utworów. Możesz eksportować pliki audio i MIDI do oprogramowania do edycji audio, ale musisz zakupić wszystkie utwory, które chcesz zachować.

Cechy Amadeus Code:

 • Może być eksportowany jako pliki audio i MIDI
 • Aplikacja oparta na systemie IOS
 • Interface może przypominać klasyczne programy muzyczne typu DAW
 • Posiada klasyczny mikser

 

 

4. AIVA

Innym imponującym generatorem muzyki AI, który zawsze przyciąga uwagę, jest AIVA, który został opracowany w 2016 roku. Sztuczna inteligencja jest stale ulepszana, aby tworzyć ścieżki dźwiękowe do reklam, gier wideo, filmów i nie tylko. Pierwsze wydawnictwo AIVA nosiło tytuł „Opus 1 for Piano Solo” i zawierało album skomponowany do gry wideo. Narzędzie pozwala użytkownikom tworzyć muzykę od podstaw i pomaga tworzyć wariacje istniejących utworów bez martwienia się o procesy licencjonowania muzyki. Dzięki AIVA możesz łatwo tworzyć muzykę w wielu gatunkach i stylach, wybierając najpierw gotowy szablon.

Cechy AIVA:

 • Wiele ustawień i określonych formatów muzycznych
 • Funkcjonalna darmowa wersja
 • Możliwość edycji ścieżek audio
 • Edycja istniejących ścieżek

 

5. OpenAI  – MuseNet

Jedna z największych firm w branży AI, OpenAI, ma swoje własne narzędzie do generowania muzyki AI online zwane MuseNet. Zgodnie z zapewnieniami firmy, narzędzie może generować piosenki z do 10 różnymi instrumentami i muzyką w do 15 różnych stylach.

Innym unikalnym aspektem MuseNet OpenAI jest to, że może naśladować słynnych kompozytorów takich jak Mozart oraz współczesnych kompozytorów. Narzędzie opiera się na głębokiej sieci neuronowej wytrenowanej na danych pozyskanych z internetu, co pozwala mu oceniać muzykę powstałą w długim okresie czasu.

Trzeba mieć na uwadze, że choć znajdziemy wiele próbek MuseNet na przykład na Soundcloud, narzędzie wciąż nie pozwala na generowanie własnej muzyki w tym momencie.

Cechy MuseNet:

 • Wiele różnych próbek dostępnych
 • Naśladuje dawnych i współczesnych kompozytorów
 • Analizuje muzykę w długim okresie czasu
 • Zdumiewająca jakość

6. Magenta Studio – dla profesjonalistów

Może bez przesady z tym profesjonalizmem, ale wtyczka współpracuje z programem klasycznym do tworzenia muzyki. Ten generator działa jako wtyczka do Ableton Live. Na razie może nie robi wielkiego wrażenia, ale ma się dziwne wrażenie, że przy otwartej sesji nie jesteśmy sami przed komputerem. Magenta Studio działa jako wtyczka na do Abletona i wymaga Max for Live. To wyjątkowa ciekawostka dla każdego użytkownika programów typu DAW. Posiada funkcje takie jak: Continue, Interpolate, Generate, Groove, Drummify. Myślę, że kto się interesuje nowinkami w technologii produkcji muzyki, właśnie klika link do ściągnięcia Magenta Studio.

7. Boomy – coś dziecinnie prostego

Zacznijmy od czegoś prostszego. Jednym z narzędzi, które odgrywa kluczową rolę w rozszerzaniu dostępu do generowania muzyki i obniżaniu bariery wejścia do produkcji muzycznej, jest Boomy, które pozwala na tworzenie oryginalnych piosenek w kilka sekund. Możesz następnie przesyłać te piosenki w celu potencjalnego zarabiania na przepływie z różnych usług, co czyni to narzędzie bardzo wyjątkowym.

Po ustawieniu kilku filtrów i kliknięciu „Create Song”, narzędzie kreatywnej sztucznej inteligencji pisze i produkuje pełną piosenkę w kilka sekund. Będziesz mieć wówczas opcję odrzucenia lub zapisania jej, a gdy będziesz kontynuować ten proces, AI Boomy tworzy dla Ciebie spersonalizowany profil, aby pomóc w tworzeniu kolejnych utworów.

Cechy Boomy:

 • Prostota użytkowania
 • Możliwość dodawania muzyki i zarabiania na platformach: YouTube i TikTok
 • Dostęp do wielu funkcji i funkcjonalności
 • Spersonalizowany profil

Video zrobione przez dzieciaka, ale wiadomo o co chodzi:

Zobacz też: Stop AI – pierwsza wojna człowieka z maszyną

Stop AI – pierwsza wojna człowieka z maszyną

 

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News