Biżuteria od dentysty

Wymyślił ją, zanim jeszcze pojawiła się gdziekolwiek w sklepach. Złote nakładki na uszy i pierścionki na połowę palca – znacie? Ta biżuteria to pomysł japońskiego dentysty!

Od jakiegoś czasu moda na dużą, oryginalną biżuterię trwa. Masywne pierścionki czy kolczyki zakrywające uszy to modne dodatki, lecz nie każdy wie, że na ideę takiej biżuterii wpadł Taro Hanabusa, japoński dentysta, którego pasją było tworzenie biżuterii.

Początkowo Hanabusa zajmował się projektowaniem dodatków po godzinach pracy. Z czasem uznał, że warto połączyć oba zajęcia i tak powstał pomysł na biżuterię wychodzącą poza granice ludzkiego ciała. Ozdobne nakładki na uszy i zęby czy zakrywające pół twarzy metalowe blaszki to wynik poszukiwania przez Japończyka niekonwencjonalnych rozwiązań. Jego projektami zachwyciła się Lady Gaga, a Louis Vuitton włączył dodatki stworzone przez Hanabusę do jednej z sesji promujących jego kolekcję.

Trend na „body extension jewelry” trwa, w sklepach jednak widzimy delikatniejszą wersję projektów proponowanych przez dentystę-designera. Jak podobają się wam jego prace?

2

3

4

5

6

7

tekst | Ada Olejnik

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News