Berlin pozbawiony banału

# SZLACHETNY BETON

Wydawać by się mogło, że era betonu minęła i już zawsze kojarzyć się będzie z topornym, nieszlachetnym materiałem do budowy wielkich, szarych bloków z płyty w niekolorowych czasach. Coś jednak się zmieniło, duet Pezzo per Pezzo odkrył bowiem beton na nowo. Mimo kolosalnego ciężaru wykonanych z niego mebli, monachijski duet tworzy projekty zarówno do domu, jak i przestrzeni zewnętrznej. Atutem konstrukcji jest przede wszystkim trwałość, ale także swoboda formy!

www.pezzoperpezzo.de
www.pezzoperpezzo.de

www.pezzoperpezzo.de
www.pezzoperpezzo.de

# ECO FASHION

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Troska o środowisko jest trendy, wyrzucanie śmieci nie jest już bezmyślną czynnością, a dość skomplikowanym procesem sortowania. Kwestią czasu było więc wkroczenie ekomody na światowe salony. Hessnatur, Klaus Steilmann i Otto Group zaangażowali się w produkcję materiałów przyjaznych środowisku. Firmy zwróciły uwagę zarówno na tkaniny, z których wykonane są kolekcje najbardziej znanych marek, jak i na to, co dzieje się z ubraniami, gdy ich życie w naszych szafach dobiega końca.

Ekoprojekty pojawiły się chociażby na Fashion Weeku w Berlinie.

http://bit.ly/1rHjtWT
http://bit.ly/1rHjtWT

# OSWOJONA NATURA

Andreas Schmidt znalazł sposób na oswojenie dzikiej natury. “Udomowił” ją zarówno w przenośni, jak i dosłownie. Rośliny doniczkowe na parapetach naszych okien, malowniczy pejzaż na ścianie w biurze, czy wyjazd za miasto to niejedyny sposób na kontakt z naturą!

http://bit.ly/VYwNqM
http://bit.ly/VYwNqM

# ORGANIC FOOD

W Niemczech wzrosło zainteresowanie ekologiczną żywnością, a według niemieckich raportów w kolejnych latach trend ten dalej będzie się rozwijał. Organiczne produkty przestają być towarem luksusowym, stając się ogólnodostępnym i powszechnym. Liczba otwieranych ekomarketów i restauracji rośnie w Niemczech z tygodnia na tydzień!

http://bit.ly/1wTYliq
http://bit.ly/1wTYliq
http://bit.ly/1wTYliq
http://bit.ly/1wTYliq

# SECRET PLACES

Niemiecki dziennikarz i podróżnik Claus-Dieter Steyer wydał przewodnik “Geheime Orte in Berlin: Ein Ausflugsführer”, w którym zdradza turystom najbardziej tajemnicze miejsca w Berlinie. Wśród nich są m.in.: przedwojenne lotnisko, które swego czasu było najwyższym budynkiem na świecie, eksperymentalna budowla Hitlera, która miała stać się niemieckim łukiem triumfalnym, a także dawna granica między Wschodnim a Zachodnim Berlinem.

http://bit.ly/1qqWSKr
http://bit.ly/1qqWSKr
http://bit.ly/1qqWSKr
http://bit.ly/1qqWSKr

Tekst | Judyta Licznerska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News