Banksy po raz kolejny krytykuje Brexit. Zobaczcie jego nową pracę „Keep Ou(t)”

Brama celna na lotnisku Heatrow

Praca o symbolicznym przesłaniu autorstwa anonimowego brytyjskiego artysty ulicznego pojawiła się na tegorocznej Letniej Wystawie w Royal Academy of Arts w Londynie.

Jako płótno do swojej najnowszej grafiki, Banksy wykorzystał bramę celną UE z lotniska Heathrow. Tam też Banksy stworzył swoje najnowsze dzieło. Nie jest znana cena, za jaką lotnisko udostępniło bramkę dla Royal Academy of Arts.

Na zamkniętej na kłódkę bramie znajdziemy napis Keep Ou. Brakująca litera „t” znajduje się w łapkach szczura, który próbuje zniszczyć nią zamek na dole bramy. To nie pierwszy raz, gdy Banksy krytykuje Brexit.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


https://www.instagram.com/p/BykxZUjHRo7/

Rok temu na tej samej wystawie została zaprezentowana grafika Banksy’ego przedstawiająca odświeżoną wersję brytyjskiego transparentu – Vote to Leave, na Vote to Love z czerwonym, balonem w kształcie serca z przyklejonymi plastrami.

https://www.instagram.com/p/Bj47OxbBUNj/

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News