Aktywiści z Extinction Rebellion zablokowali centrum Londynu przyklejając się do asfaltu

Główna ulica w pobliżu Leicester Square została zablokowana przez protestujących w ramach demonstracji The Air We Grieve.

Aktywiści z Extinction Rebellion zorganizowali w poniedziałek rano demonstrację, której przyświecało hasło The Air We Grieve, domagając się od rządu podjęcia działań w zakresie śmiertelnego poziomu zanieczyszczenia powietrza w centrum Londynu.

Cranbourne Street znajdująca się przed Leicester Square właśnie z wyżej wymienionej przyczyny została wybrana przez aktywistów jako cel blokady. Sześciu protestujących w maskach gazowych przykleiło się do 25 ustawionych na drodze cegieł, co miał reprezentować liczbę londyńczyków, którzy umierają każdego dnia z powodu zanieczyszczonego powietrza.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Domagamy się działań przeciwko nielegalnym poziomom toksycznego powietrza w naszym mieście, szkołach, ulicach. Rząd zaniedbał walkę ze śmiertelnym poziomem zanieczyszczenia powietrza. Jak możemy im zaufać, by poradzić sobie z szerszymi problemami klimatycznymi i ekologicznymi? – napisała w komunikacie prasowym rzeczniczka organizacji Rosamund Frost.

Strajk na ulicy Londynu rozpoczął także czwarty tydzień strajku głodowego organizacji. Strajkujący proszą liderów partii o zorganizowanie spotkania w celu omówienia planów na przyszłość kraju.

Aktywiści z Extinction Rebellion zablokowali centrum Londynu przyklejając się do asfaltu 2 Aktywiści z Extinction Rebellion zablokowali centrum Londynu przyklejając się do asfaltu

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News