5 TARGÓW BAZARÓW WARSZAWSKICH

#1 Targ Drugie Śniadanie

https://www.facebook.com/pages/Targ-Drugie-%C5%9Aniadanie/289698444531482?sk=timeline
on.fb.me/1AGMG55

Lokalnie i świeżo – to hasło warszawskiego Targu Drugie Śniadanie, odbywającego się w każdą sobotę od 9 rano (opcja zdecydowanie nie dla szalonych imprezowiczów) na terenie OsiRu Bemowo przy ulicy Obrońców Tobruku 40. Lista stoisk zmienia się w zależności od humoru i czasu dostawców i wystawców, więc nigdy do końca nie wiemy co może nas czekać.

#2 Hala Mirowska

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


http://tancekuchenne.blogspot.com/2013/05/majowka-w-stolicy_6.html
http://tancekuchenne.blogspot.com/2013/05/majowka-w-stolicy_6.html

Warszawscy restauratorzy i odlansowane firmy cateringowe od lat zaopatrują się właśnie tutaj. Hala Mirowska jest stałym punktem na mapie gastro produktów stolicy. Jeśli więc wyjedziecie na dwa lata poszukiwać sensu życia w Indiach, po czym wrócicie do miasta i najdzie Was chętka na liczi, nie musicie przegrzebywać internetu zastanawiając się czy te supertargi gdzie jedliście limonkowy kuskus jeszcze istnieją, po prostu pojedźcie na Mirów. Hummusów i wegańskich serników tu raczej nie uświadczycie, ale nigdzie indziej nie ma tak bogatej oferty warzyw i owoców.

#3 Bazar Olkuska

https://www.facebook.com/bazarolkuska?fref=ts
https://www.facebook.com/bazarolkuska?fref=ts

Na Starym Mokotowie, przy Olkuskiej 12 przez sześć dni w tygodniu (10-19 od poniedziałku do piątku i od 8.30 do 16 w soboty) znajdziecie wybór świeżych produktów regionalnych z Polski i z zagranicy, szeroki wybór win, a także świeże ryby i (mały off-top) książki i kwiaty. Właściciele szczycą się, że przetestowanie i dobranie wystawców zajęło im ponad rok, a to wszystko, aby dostarczać mieszkańcom Mokotowa najlepszy wybór produktów. Bazar Olkuska mieści się pod dachem, więc nie pozostaniemy głodni niezależnie od pogody i pory roku.

#4 Targ Śniadaniowy

https://www.facebook.com/targsniadaniowy?fref=ts
https://www.facebook.com/targsniadaniowy?fref=ts

Targ Śniadaniowy to sezonowa inicjatywa, która na dobre zadomowiła się nie tylko w Warszawie, ale też w Sopocie, Poznaniu i Krakowie. Organizatorzy stworzyli unikalną przestrzeń pozwalającą na nabywanie i spożywanie pyszności pod gołym niebem (dla gości dostępne są stoły i koce). Znajdziemy tu głównie gotowe dania z kuchni świata, ale nie zabraknie też lokalnych produktów. Targi śniadaniowe w Warszawie odbywają się w każdą sobotę i niedzielę jednocześnie w Parku Moczydło i na plaży Wilanów. Niektóre edycje skupiają jedynie wystawców oferujących produkty z określonych regionów świata – przykładowo w ten weekend na Żoliborzu skosztować będzie można smaków Afryki i Ameryki Południowej.

#5 Hale Banacha

http://fashionmedia.pl/2011/07/30/targowa-wizytowka-warszawy-%E2%80%93-hale-banacha/hale-banacha-targowisko-2011r-5-2/
bit.ly/XH94NJ

Na Banacha nie uświadczymy raczej soczewicy przyprawionej kozieradką i czarnuszką w miseczkach z wydrążonego, wegańskiego chleba, ale ponoć to tu jest najlepszy wybór sezonowych, polskich warzyw i owoców (bez udziwnień, to raczej dobre miejsce do nabycia jabłek i pomidorów niż groszku cukrowego i białych jeżyn). Poza tym, to kultowe miejsce, które doczekało się opisu w ,,Kieszonkowym Atlasie Kobiet” Sylwi Chutnik, powieści, która w 2008 wygrała Paszport Polityki.

Tekst | Helena Łygas

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News