03 ARTLOOP FESTIVAL

Miasto Sopot i ARTLOOP Festival ogłaszają wyjątkowy program sceny muzycznej festiwalu. Na jedynym koncercie w Polsce, na zakończenie letniej trasy koncertowej wystąpi legenda muzyki alternatywnej – zespół PORTISHEAD. Koncert odbędzie się w jednym z najbardziej unikatowych miejsc koncertowych w Polsce – w Operze Leśnej w Sopocie w dniu 5 września 2014.

Portishead-Bristol-music--004

Każdy koncert PORTISHEAD jest wyjątkowym wydarzeniem, niezależnie od szerokości geograficznej. Zespół słynie z niewielkiej ilości koncertów i bardzo uważnego dobierania miejsc, w których występuje, a pojawili się dotychczas na najważniejszych festiwalach świata – Glastonbury, Hurricane, Roskilde, wszędzie traktowani jak wiodące gwiazdy. Cieszymy się niezmiernie, że do grupy wyróżnionych festiwali trafia ARTLOOP Festival w Sopocie.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

 

Zespół PORTISHEAD powstał w 1991 r w Bristolu. Założyli go multiinstrumentalista Geoff Barrow i wokalistka Beth Gibbons, do których dołączył gitarzysta Adrian Utley. Historia zespołu zaczęła się od nagrania ścieżki dźwiękowej do filmu To Kill A Dead Man. W 1994 r. wydali, przyjęty entuzjastycznie przez publiczność i krytyków, album Dummy (zawierający m.in. przebój Glory Box). Kolejna, wydana w 1997 r. płyta Portishead (1997) nie przebiła sukcesu debiutanckiego albumu, ale ugruntowała mocną pozycję zespołu na światowej scenie muzycznej. Rok później, po wydaniu płyty Roseland NYC Live, zespół zawiesił działalność i muzycy powrócili do współpracy dopiero siedem lat później. W 2008 r. ukazał się ich ostatni do tej pory album Third.

Muzycy Portishead pracują teraz nad swoją czwartą studyjną płytą.

skalpel_2006

Drugą gwiazdą wieczoru będzie zespół SKALPEL. Na koncercie SKALPEL zaprezentuje nie tylko premierowe nagrania, ale również kompozycje z dwóch poprzednich płyt, a wszystko to wzbogacone żywymi instrumentami i premierową oprawą wizualną w wykonaniu VJ Spectribe.

 

SKALPEL to wrocławski duet, tworzony przez kompozytorów i producentów: Marcina Cichego i Igora Pudło, współpracujących ze sobą od 1998 roku. W 2001 r. dzięki rewelacyjnemu demo Polish Jazz nawiązali współpracę z legendarną brytyjską wytwórnią Ninja Tune i pod jej szyldem wydali dwa świetnie przyjęte albumy. Zespół jest znany z sięgania po polski jazz z lat 60. i 70 i konstruowania na jego bazie własnej autorskiej wizji współczesnej muzyki, łączącej to, co najlepsze w jazzie, hip hopie i muzyce klubowej. W 2004 roku duet wydał swój debiutancki album Skalpel. Obydwie płyty zostały docenione przez fanów i krytyków na całym świecie. Płyta Skalpel znalazła się w podsumowaniu Album Of The Year przygotowanym przez DJ Magazine. Album został też nominowany do BBC – Gilles Peterson Worldwide Music Awards 2004. W opinii BBC zespół muzycznie ulokował się gdzieś w okolicach The Cinematic Orchestra, ale poszedł wbardziej minimalistycznym, wschodnio-europejskim kierunku. Sukcesem był też drugi album Skalpela Konfusion (2005 r.), dzięki któremu duet został laureatem prestiżowych Paszportów Polityki. Płyty Skalpela znajdują się na wysokich miejscach w wielu rankingach najlepszych polskich albumów minionej dekady.

W 2014 roku ukaże się trzeci album duetu.Album aktualnie promuje EP-ka “Simple”.a

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News