Bez much nie byłoby czekolady? 20 ciekawostek o jedzeniu

Czarny napis na białej stronie: Single, Taken, Hungry

O jedzeniu wiemy wiele, czasami jesteśmy wręcz specjalistami w tej dziedzinie. Ale czy wiemy wszystko? Przed Wami 20 najdziwniejszych ciekawostek na temat jedzenia, picia i tradycji z nim związanych, których prawdopodobnie nigdy nie słyszeliście.

1Do 2011 roku, piwo oraz inne napoje poniżej 10% alkoholu były określane w Rosji mianem soft drinków.

2Ser to najczęściej kradziony produkt na świecie.

3Gdy rabarbar rośnie, wydaje dźwięki.

4Banany należą do grupy owoców jagodowych, ale truskawki już nie.

5Homary i ostrygi nie były na początku symbolem luksusu, tylko jedzenia grupy robotniczej.

6Duże ilości pistacji mogą same z siebie zapłonąć.

7Naklejki na owocach są jadalne.

8W Wielkiej Brytanii w ramach walki z otyłością wprowadzona podwyższony podatek na tzw. śmieciowe jedzenie. Ciekawostką jest fakt, że zdrowe jedzenie jest wciąż o wiele droższe od tego zaliczanego do przyczyniającego się do otyłości.

9Kanapki, czy też sandwiche, zostały wymyślone przez uzależnionego od hazardu hrabiego Johna Montagu z dynastii Sandwich, który był na tyle uzależniony od gier hazardowych, że nie chciał odchodzić od stołu, by udać się na posiłek.

10W średniowieczu czarny pieprz był produktem luksusowym, na tyle, że jego cena często mogłaby pokryć miesięczny czynsz i podatki.

11Grzyby posiadają specjalną powłokę, która uniemożliwia ich przypalenie podczas smażenia. Jeśli zatem udało Wam się kiedyś przypalić pieczarki, gratulujemy – jesteście najgorszymi kucharzami na świecie.

12W 1965 astronauta John Young przemycił kanapkę do kosmosu. Niestety, po zetknięciu z brakiem grawitacji, jej elementy zaczęły wędrować po całej powierzchni statku.

1325% orzechów laskowych z całego świata jest przeznaczane na produkcję Nutelli.

14Głośna muzyka sprawia, że możesz pić więcej i szybciej. A przynajmniej takie wnioski wyciągnęli badacze z Francji, którzy badali zależność między muzyką a napojami alkoholowymi.

15W XVI wieku klasa wyższa miała swój ulubiony deser – ciasto z niespodzianką. Na czym polegała niespodzianka? Po przekrojeniu ciasta wyskakiwało z niego żywe zwierzę…

16Masło orzechowe jest pomocne przy produkcji diamentów.

17Bez much, na świecie nie byłoby czekolady. Wbrew pozorom, te małe irytujące stworzonka odgrywają kluczową rolę przy uprawie ziaren kakaowca. Następnym razem, gdy zobaczycie muchę, dajcie jej żyć: dzięki niej mamy czekoladę!

18Hamburgery z McDonald’s nie gniją, ponieważ zawierają minimalną ilość wody.

19Nuggetsy w McDonald’s mają określone 4 kształty, a każdy z nich ma swoje imię: bucik, piłka, kość i dzwoneczek.

20Gdyby ułożyć wszystkie hot dogi zjedzone przez Amerykanów 4 lipca, utworzyłyby one odcinek 5 razy dłuższy od odległości pomiędzy Waszyngtonem a Los Angeles.

Komentarze
Bez much nie byłoby czekolady? 20 ciekawostek o jedzeniu
Oceń artykuł