Znikający Londyn

Duch Londynu zanika? Tak przynajmniej twierdzi Lewis Bush, londyński fotograf, który postanowił oddać na fotografiach zniekształcone jego zdaniem ulice stolicy Wielkiej Brytanii.

Seria „Metropole”, którą można zobaczyć w Bear Free House w południowym Londynie, przedstawia konstrukcje, których abstrakcyjność została pokazana poprzez zastosowanie podwójnych ekspozycji.  Czarno-białe zdjęcia są snem i koszmarem zarazem. Artysta, wychowany w Londynie i przyzwyczajony do jego unikatowego klimatu, nie mógł pogodzić się z tym, że znikają kolejne budynki-symbole przeszłości.

W ciągu ostatnich kilku lat boom mieszkaniowy osiągnął apogeum, a przebudowa miasta nabrała szaleńczego tempa. Bush starał się ignorować te zmiany, ale w końcu nie wytrzymał – ewolucja stała się dla niego zbyt bolesna. Postanowił, że wreszcie musi na nie odpowiedzieć. Znalazł tylko jeden sposób, aby to pokazać i  wyrazić swoje emocje – umieścić je przed swoim obiektywem.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Bush, poprzez sesję „Metropole”, stara się zwrócić uwagę na to, co dzieje się w Londynie, próbuje prognozować jego przyszłość i mówi „do widzenia” prawdziwemu duchowi miasta, który  zna z dzieciństwa. Jak twierdzi, nie rozumie, dlaczego nadal tak wielu ludzi chce tam przyjeżdżać, nie zauważając tej krzywdzącej agresywnej, przemiany.

znikajacy londyn 8

znikajacy londyn 9 znikajacy londyn 7 znikający londyn 6 znikający londyn 5 znikający londyn 4 znikający londyn 3 znikający londyn 2 znikający londyn1

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News