Rude jest piękne. Ciekawostki i zdjęcia rudych chłopaków HOT!!!

rudy chłopak model na tle niebieskiej ściany

O co chodzi z rudymi, że aż tak bardzo ich nie lubimy? Podobno wszyscy są wredni i zakłamani. Krążą plotki, że książki o Harrym Potterze nie są wiarygodne, bo Ron ma w nich przyjaciół. Nikt nie wiem ile jest w tym wszystkim prawdy, a ile kłamstwa. Jedno jest pewne, rudy się nie dostał!

Rudzi ludzie na kartach historii

Żeby odpowiedzieć na te trudne pytania, musimy odbyć podróż w czasie. Od kiedy właściwie pałamy do nich nienawiścią? W starożytnym Egipcie czerwonowłosych raz uważano uważano za wysłanników Hathor, która była boginią miłości, piękna i muzyki, a w innym okresie za wysłanników boga zła, przez co byli paleni żywcem na stosach. W średniowieczu nie było lepiej, częstokroć uznawano ich za czarownice bądź wampiry. Ale w średniowieczu można było spłonąć na stosie z wielu innych powodów. Inkwizytorzy mogli was uznać za przedstawicieli ciemnej mocy z powodu pryszcza na nosie.

Rude włosy a wrażliwość próg bólu

Jedziemy dalej. Według badań rudzi mają znacznie niższy próg bólu, są bardziej podatni na zimno i na bóle zębów. Wszystko to związane jest z produkcją endorfin – hormonów peptydowych. Tak racja, to też brzmi bardzo magicznie i wszystko to potwierdza teorię, że oni są po prostu inni.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Może damy już spokój z tymi szykanami. Znalazł się ktoś, a mianowicie Thomas Knights, kto chciał udowodnić, że rudzi nie występują tylko pod postacią nieporadnego chłopca z aparatem na zębach i w pięknym sweterku, którego wszyscy znamy z memów. Wystawa zdjęć fotografa nosi nazwę “Red Hot” i naprawdę jest gorąca. Thomas Knights postanowił utrwalić na zdjęciach przystojnych, a nawet bardzo przystojnych rudych mężczyzn. Oprócz ekspozycji powstała specjalna strona internetowa, fanpage oraz konto na instagramie, a także został wydany album.

Ciekawostki i stereotypy na temat rudych

W świecie pełnym różnorodności, rudzi ludzie zawsze wyróżniali się w tłumie. Wyjątkowy, jaskrawy odcień ich włosów zawsze przyciągał wzrok, a z nim niosło się wiele stereotypów i przesądów. Przez wieki rudzi byli postrzegani jako przeklęci, w niektórych kulturach jednak uznawani byli za wybrańców, posiadaczy niezwykłych zdolności. Co sprawia, że rudzi są rudzi? Skąd wziął się stereotyp, że są fałszywi? Pozwólcie, że zabiorę was w fascynującą podróż odkrywającą tajemnice rudych.

Pochodzenie rudych ludzi

Rudy kolor włosów jest efektem obecności specyficznego pigmentu – feomelaniny. Ten rzadziej występujący niż eumelanina pigment jest odpowiedzialny za czerwonawe i złote odcienie włosów. Gen odpowiedzialny za ten fenotyp, MC1R, jest genem recesywnym, co oznacza, że musi być odziedziczony od obu rodziców, aby osoba miała rude włosy. Ta genetyczna kombinacja jest rzadka, co sprawia, że tylko niewielki procent populacji na świecie ma rude włosy.

Rudzi ludzie: ciekawostki i liczby

Prawdziwe zrozumienie, jak rzadko występuje rudy kolor włosów, może być zaskakujące. Rudzi ludzie stanowią zaledwie 1-2% populacji światowej. Nawet w krajach z największą liczbą osób o rudych włosach, takich jak Irlandia czy Szkocja, rudzie stanowią około 10% populacji. Ale jak wygląda sytuacja w Polsce? Ile jest rudych w Polsce? Precyzyjne statystyki są trudne do ustalenia, ale szacuje się, że nie odbiegamy od światowej średniej i rudzi mogą stanowić około 1-2% populacji Polski.

Ed Sheeran i inni znani rudzielcy ❤️

Rudy kolor włosów nie ogranicza nikogo w osiąganiu sukcesów. Wielu sławnych rudych ludzi odniosło wielkie sukcesy w swoich dziedzinach. Wśród znanych rudych mężczyzn jest na przykład Damian Lewis, znany z roli w serialu “Homeland”. Innym przykładem jest brytyjski piosenkarz Ed Sheeran, którego utwory goszczą na listach przebojów na całym świecie. Również książę Harry, który pomimo bycia członkiem brytyjskiej rodziny królewskiej, jest znanym i cenionym działaczem charytatywnym.

Rude włosy – dar losu czy przekleństwo?

Historia i kultura miały duży wpływ na społeczne postrzeganie rudych ludzi. W wielu starożytnych kulturach, rudy kolor włosów był kojarzony z czarownictwem. Przypisywano im także nadnaturalne zdolności czy moc, które przekraczały granice zrozumienia. Jednakże, w czasach nowożytnych, mimo że wiele z tych przesądów zanikło, rudzi ludzie wciąż są otoczeni aurą tajemniczości i niezrozumienia. Nie oznacza to jednak, że są przeklęci. Wręcz przeciwnie, w wielu kulturach rudzi byli postrzegani jako wybrańcy, osoby z niezwykłymi zdolnościami i cechami.

Pozytywne wierzenia na temat rudych

Rude włosy były pozytywnie postrzegane w różnych kulturach w historii.

 1. Kultura celtycka: W starożytnych Celtów, rudy kolor włosów był postrzegany jako symbol siły i temperamentu. Celtyccy wojownicy byli często przedstawiani z rudymi włosami, co miało symbolizować ich męstwo i siłę.
 2. Kultura wikingów: Rude włosy były również pozytywnie postrzegane w kulturze wikingów. Wikingowie, którzy byli znani z jasnych lub rudych włosów, byli uważani za silnych wojowników.
 3. Kultura starożytnego Rzymu: W starożytnym Rzymie rudy kolor włosów był rzadki i dlatego cenny. Rzymskie kobiety często używały henny, aby uzyskać rudy odcień włosów, który był postrzegany jako atrakcyjny i pożądany.
 4. Starożytny Egipt: W starożytnym Egipcie, rude włosy były symbolem bogini Hathor, która była boginią miłości, piękna i muzyki.

Pomimo tych pozytywnych konotacji, w niektórych kulturach i okresach historycznych rude włosy były kojarzone z negatywnymi stereotypami lub uprzedzeniami. Ważne jest jednak, aby pamiętać, że takie przekonania są głęboko zakorzenione w kulturowych i historycznych kontekstach i nie mają naukowego uzasadnienia.

20 mega znanych i uwielbianych rudzielców

Ile osób z tej listy znasz? Zakład, że znasz co najmniej 10 osób z tej listy najbardziej popularnych rudych osób?

 1. Nicole Kidman – australijska aktorka i producentka filmowa.
 2. Damian Lewis – brytyjski aktor, znany z roli w serialu “Homeland”.
 3. Emma Stone – amerykańska aktorka, laureatka Oscara za rolę w filmie “La La Land”.
 4. Rupert Grint – brytyjski aktor, znany przede wszystkim z roli Rona Weasleya w serii filmów o Harrym Potterze.
 5. Lindsay Lohan – amerykańska aktorka, piosenkarka i modelka.
 6. Ed Sheeran – brytyjski piosenkarz, kompozytor i aktor.
 7. Jessica Chastain – amerykańska aktorka i producentka filmowa.
 8. Amy Adams – amerykańska aktorka i piosenkarka, laureatka dwóch Złotych Globów.
 9. Isla Fisher – australijska aktorka.
 10. Julianne Moore – amerykańska aktorka, laureatka Oscara za rolę w filmie “Still Alice”.
 11. Florence Welch – brytyjska piosenkarka, liderka zespołu Florence and the Machine.
 12. Michael Fassbender – niemiecko-irlandzki aktor filmowy, teatralny i telewizyjny.
 13. Prince Harry – brytyjski książę, młodszy syn księżnej Diany i księcia Karola.
 14. Jesse Tyler Ferguson – amerykański aktor, znany z serialu “Modern Family”.
 15. Karen Gillan – szkocka aktorka, znana z roli w serialu “Doctor Who”.
 16. Eddie Redmayne – brytyjski aktor, laureat Oscara za rolę w filmie “The Theory of Everything”.
 17. Bryce Dallas Howard – amerykańska aktorka i reżyserka.
 18. Simon Pegg – brytyjski aktor, scenarzysta i reżyser.
 19. Axwell – szwedzki DJ i producent muzyczny, członek Swedish House Mafia.
 20. Kate Mara – amerykańska aktorka telewizyjna i filmowa.

Rude jest piękne!

Rudy kolor włosów to prawdziwe piękno. Niektórzy uważają, że jest to najbardziej zwracający uwagę i fascynujący kolor włosów, który istnieje. Od płomiennego rudawego, poprzez miedziany, aż po jasne złote odcienie – rudy kolor włosów jest niezwykle różnorodny i zawsze porywający. Piękne zdjęcia rudych chłopaków modeli, które towarzyszą temu tekstu, są tego dowodem.

Red Hot – przystojni rudzielce w obiektywie

Dobrze, że przystojni “Red Hot” zostali zarejestrowani na fotografiach, bo zgodnie z badaniami z 2007 roku, czerwonowłosych w przyszłym wieku może ich już nie być. Chłopaki prezentują się naprawdę dobrze. Być może udało im się przełamać odwieczny stereotyp rudego lamusa, ale teraz już na pewno wszyscy uwierzą w ich nadprzyrodzone pochodzenie.

Rudy model z tatuażami trochę podobny do David Bowie

Rudy model z brodą bez koszulki

Rudy model z tatuażami bez koszulki

Rudy model topless z włosami na bok

Rudy model długie włosy

Rudy model z piękną sylwetką bez koszulki uśmiechnięty chłopak

Rudy model w reklamie okularów z kolczykiem w uchu

Rudy model z dwudniowym zarostem i włosami zaczesanymi do góry

Podsumowanie

Różnorodność jest pięknem ludzkości, a rudzi ludzie są tego doskonałym przykładem. Mimo stereotypów, niezwykłe geny i unikalny kolor włosów to cechy, które powinny być doceniane i celebrowane. Bez względu na to, czy jesteś rudzielcem, czy nie, pamiętajmy, że każdy z nas jest wyjątkowy i wartościowy.

Zobacz też: Najgorsze tatuaże na świecie – zobacz 20 obleśnych dziar

Najgorsze tatuaże na świecie – zobacz 20 obleśnych dziar

Tekst: Monika Nowińska

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News