Ale dlaczego? Bo jestem rudy?

O co chodzi z rudymi, że aż tak bardzo ich nie lubimy? Podobno wszyscy są wredni i zakłamani. Krążą plotki, że książki o Harrym Potterze nie są wiarygodne, bo Ron ma w nich przyjaciół. Nikt nie wiem ile jest w tym wszystkim prawdy, a ile kłamstwa. Jedno jest pewne, rudy się nie dostał!

Rudy na kartach historii

Żeby odpowiedzieć na te trudne pytania, musimy odbyć podróż w czasie. Od kiedy właściwie pałamy do nich nienawiścią? W starożytnym Egipcie czerwonowłosych uważano za wysłanników boga zła, przez co byli paleni żywcem na stosach. W średniowieczu nie było lepiej, częstokroć uznawano ich za czarownice bądź wampiry. Coś w tym jest! Ron w końcu był rudym czarodziejem. Przypadek? Nie sądzę. A co z Hermioną? Nie do końca wiadomo jaki kolor miały jej włosy. Trudno powiedzieć czy zostały skalane płomienistą miedzią, czy brązem. No tak, przecież jej rodzice byli mugolami. Wszystko powoli zaczyna układać się w całkiem logiczną całość.

Rudzi bardziej wrażliwi na ból?!

Jedziemy dalej. Według badań rudzi mają znacznie niższy próg bólu, są bardziej podatni na zimno i na bóle zębów. Wszystko to związane jest z produkcją endorfin – hormonów peptydowych. Tak racja, to też brzmi bardzo magicznie i wszystko to potwierdza teorię, że oni są po prostu inni.

Może damy już spokój z tymi szykanami. Znalazł się ktoś, a mianowicie Thomas Knights, kto chciał udowodnić, że rudzi nie występują tylko pod postacią nieporadnego chłopca z aparatem na zębach i w pięknym sweterku, którego wszyscy znamy z memów. Wystawa zdjęć fotografa nosi nazwę „Red Hot” i naprawdę jest gorąca. Thomas Knights postanowił utrwalić na zdjęciach przystojnych, a nawet bardzo przystojnych rudych mężczyzn. Oprócz ekspozycji powstała specjalna strona internetowa, fanpage oraz konto na instagramie, a także został wydany album.

Red Hot – przystojni rudzielce w obiektywie

Dobrze, że przystojni „Red Hot” zostali zarejestrowani na fotografiach, bo zgodnie z badaniami z 2007 roku, czerwonowłosych w przyszłym wieku może ich już nie być. Chłopaki prezentują się naprawdę dobrze. Być może udało im się przełamać odwieczny stereotyp rudego lamusa, ale teraz już na pewno wszyscy uwierzą w ich nadprzyrodzone pochodzenie.

r1

r10

r2

r11

r3

r12

r5

r7

Wystawa wystawą, ale dowiedzmy się jak to było naprawdę z rudzielcem w ,,Idolu”:

Ale dlaczego? Bo jestem rudy? – Rudy się nie dostał!

Autorka tekstu: Monika Nowińska

Rate this post