Zaskakująca kampania Alexander Wang, w której nie ma… modelek

Spiralnie ułożona koszula nocna, obok cytat

Do sieci trafiła właśnie najnowsza kampania domu mody Alexander Wang na sezon wiosna-lato 2018. Kampania dziwi, ponieważ brakuje w niej modelek. Projektant wyjaśnia, że chciał uchwycić energię ubrań, zamiast zwykłej armii kobiet.

W lutym Alexander Wang zaprezentował swój ostatni występ na New York Fashion Week. Projektant pokazał skórzane garnitury ze spódnicami, długie płaszcze czy małe okulary, których nie powstydziłaby się Trinity z Matrixa. Wang kilka dni temu opublikował swoją kampanię, w której rezygnuje z przedstawiania modeli, aby skupić się na częściach garderoby, noszonych przez swoje muzy m.in. Kaię Gerber, Zoë Kravitz i Behati Prinsloo.

Leżąca płasko halka i sukienka, obok cytat "just me and my man by the fire"-Zoe

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Zdjęcia wykonał Albert Watson, który znany jest z czarno-białych portretów takich ikon, jak Kate Moss, Tupac czy David Bowie. Wang chciał nadać kobietom, które go inspirują, moc kreacji, pozwalając, by same wybrały rzeczy, które chciałyby założyć. Kampania przedstawia same ubrania i dodatki: zdekonstruowany t-shirt, przycięty podkoszulek naciągnięty spinaczami, parę szpilek owiniętych drutem kolczastym. Wszystkie z tych rzeczy opatrzone zostały cytatami osób zaangażowanych w projekt. W ten sposób, pomimo że na zdjęciach nie ma modelek, odczuwalny jest ich żywy duch.

Przezroczysty top naciągnięty z sześciu stron spinaczami, obok cytat "drinking a fatburger chocolate shake"-Behati

Nawet bez wykorzystania słynnych twarzy w kampanii, Wang wie jak nas zaintrygować, pobudzając wyobraźnię. Zdjęcia całej kampanii znajdziecie tutaj.

Wiszące buty na obcasie oplecione drutem kolczastym, obok cytat "Impropmtu after party on the beach in malibu" -Kaia

Czarny but na wysokim obcasie, połączony z pończochą, obok cytat "all eyes on me"-Chris Lee

Tekst: Maja Lipiec

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News