Categories: magazyn

Wygraj bilety na „Fuocoammare. Ogień na morzu”

Mistrz dokumentu społecznego Gianfranco Rosi w swoim ostatnim filmie mierzy się z problemem uchodźców. „Fuocoammare. Ogień na morzu” to historia ludzi, którzy uciekają przed wojną i głodem. Meryl Streep, która na tegorocznym Berlinale była przewodniczą jury, entuzjastycznie określiła ją jako „pilną, wpływającą na wyobraźnie i konieczną do zobrazowania”.

Lampedusa to mała wyspa leżąca pomiędzy Afryką i Europą. Terytorium wyspy należy do Włoch, gdzie życie pozornie toczy się leniwie i beztrosko. Jednak w ciągu roku do wyspy dobija około 150 tys. uchodźców z Afryki. Są to ludzie, którzy szukają lepszego życia, pozbawionego wojny i głodu. Nie wszystkim jednak udaje się dobić do brzegu. Wiele osób ginie w trakcie podróży. Prowizoryczne łódki i źle zbudowane tratwy pozbawiają życia wiele osób. Reżyser w filmie pokazuje dwie strony medalu. Z jednej strony portretuje ludzi, którzy są w dramatycznej sytuacji i nie mają swojego domu. Z drugiej – pokazuje mieszkańców wyspy, którzy są znieczuleni tragedią uchodźców i nie zwracają uwagi na otaczające ich tragedię.

„Fuocoammare. Ogień na morzu” to film niestety bardzo aktualny. Dramat ludzi, którzy próbują znaleźć swoją „ziemię obiecaną”, jest ważną lekcją. Powinniśmy ją wziąć sobie do serca.

Mamy dla Was 5 podwójnych wejściówek na przedpremierowy seans 30 sierpnia (wtorek) o 19:00 w kinie Elektronik. Co zrobić, by je zdobyć?

Wystarczy, że napiszesz, co najbardziej lubisz w kinach studyjnych.

Odpowiedzi udzielajcie tutaj w komentarzach i pamiętajcie o podaniu imienia i nazwiska, żebyśmy mogli przekazać je organizatorom w razie wygranej 

Wygrywają najciekawsze odpowiedzi. Rozwiązanie konkursu w czwartek o 16.

Komentarze
5/5 - (4 votes)
Klarysa Marczak

View Comments

 • Cześć Hiro, kina studyjne są fajne na początku i na końcu seansu. Przed filmem nie wyświetlają reklam Mersi i Peżotów a po filmie nie zapalają świateł gdy tylko pojawią się napisy końcowe. Można w spokoju przeczytać kto brał udział przy realizacji. BTW ostatnio Elektronik zapalił światła chwilę po tym jak na ekranie przestało "się ruszać", to zabawne że kino przylepione do szkoły filmowej ma takie podejście do twórców :))

 • Kameralna atmosfera, klimat i towarzystwo artystów :)
  Brak reklam, spokój i docenienie sztuki, zero chipsów na sali kinowej.
  Bajka, chce iść! :D

  • Gratulujemy :) Po wejściówkę wpadnij do redakcji na Górskiego 6/73. Jesteśmy od poniedziałku do piatku od 10 do 17.

 • Atmosferę kina gdzie idzie się obejrzeć film i nie trzeba wysłuchiwać pogaduszek i chichotów w rzędzie obok. Za brak popcornu, chipsów i innych "chrupaczy" . I za minimalna ilośc reklam, rozumiem ze mogą być konieczne no ale nie pól godziny ..,

  • Gratulujemy:)
   Wejściówka czeka na Ciebie w redakcji na Górskiego 6/73. Jesteśmy od poniedziałku do piątku między 10 a 17. :)

 • Cześć Hiro!

  Kina studyjne mają swój niepowtarzalny klimat i charakter ,jest to kino dla ludzi niezależnych i wybrednych którzy nie lubią masówki która grana jest w multiplexach. Jest tam pewien undergrand który nie jest wyświetlany w kinach ogólnodostępnych.Ja osobiście wolę studyjne ponieważ dziś jest juz ich mało.

  • Gratulacje! Zapraszamy po wejściówkę do redakcji :)
   Jesteśmy od 10 do 17 na Górskiego 6/73.

 • za mądre i ciekawe filmy, brak komercji, brak głupich reklam niszczących mózg, inny typ ludzi współtowarzyszących mi z rozrywce, niepowtarzalny klimat, zapach i mnóstwo innych rzeczy.

 • Kina studyjne lubię za to, że są jak ciemne uliczki w dużych miastach. Nigdy nie wiadomo co i kogo się w nich spotka. ;-) Pozdrawiam Hiro, Adam Głowacki

 • Rodzaj filmów - są inne, głębokie, poruszające ważne tematy, czasem dziwne, zaskakujące, pokazujące prawdę, tworzone z pasją, bo mają na celu przedstawienie wizji artysty na dany temat a nie spełnienie aktualnych oczekiwań publiczności :)

 • Atmosfere, zapach, fotele miekkie i troche staroswieckie, pelne sale intelektualistow, rozmowy przed pokazem i dyskusje po.

  • Gratulujemy i zapraszamy po odbiór wejściówki. Jesteśmy od poniedziałku do piątku między 10 a 17 na Górskiego 6/73.

 • W kinach studyjnych ich kameralny klimat wywołuje dreszczyk, to zupełnie inne doświadczenie niż multipleks. Repertuar ponadczasowego kina przyciąga przeważnie cudownie ciekawą świata widownię:) Czytając w HIRO, że mamy duże ekrany, które pokazują obrazy takie jak Fuocoammare powraca właśnie ta kinowa gęsia skórka!

  • Gratulacje! Zapraszamy po odbiór wejściówki. Jesteśmy od poniedziałku do piątku między 10 a 17 na Górskiego 6/73.

Share
Published by
Klarysa Marczak

Recent Posts

Jakie buty męskie do eleganckich spodni?

Eleganckie spodnie zobowiązują także jeśli chodzi o dobór obuwia. Niekoniecznie musi być ono bardzo formalne…

44 minuty ago

Co Jest Grane Festival powraca w czerwcu 2022

Oczekiwany od dwóch lat Co Jest Grane Festival 2022 wraca po pandemicznej przerwie! „Co Jest…

2 godziny ago

Porównywarka kosztów życia w miastach i krajach całego świata – livingcost.org

Jesteście ciekawi czy życie w Berlinie opłacałoby się bardziej niż w Warszawie? A może zastanawiacie…

11 godzin ago

Nostalgiczna kolaboracja Palace Skateboards x Calvin Klein

W świecie, w którym amerykański minimalizm zderza się z nowoczesną kulturą skate, współpraca Calvina Kleina…

4 dni ago

Tabletka Escapelle: na to zwróć uwagę!

Escapelle to tabletki z grupy antykoncepcji ratunkowej, które redukują do minimum ryzyko zajścia w ciążę…

5 dni ago

Festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia już w lipcu w Lublinie

„Inne brzmienia” to kultowy festiwal muzyki, którą trudno skategoryzować. Wszystko to, co nowatorskie i niepowtarzalne,…

6 dni ago