Wiemy, który kraj otrzymał miano „najpiękniejszego na świecie”

Krajobraz pełen zieleni i widocznych w dali zabytkowych budynków

Stare porzekadło mówi co prawda, że cudze chwalicie, swego nie znacie… ale czasami można się pozachwycać nie tylko własnym krajem. Czyli, jak możecie się domyśleć, to nie Polska otrzymała ten szlachetny tytuł najpiękniejszego kraju na świecie.

Jeden z najbardziej znanych wydawców przewodników turystycznych Rough Guides, założony w Wielkiej Brytanii w 1982 roku, przeprowadził niedawno ankietę wśród swoich czytelników, celem wyłonienia najpiękniejszego kraju na świecie. Zwycięzcą plebiscytu został kraj spódnic w kratę i grania na dudach, czyli… Szkocja!

Widok na jezioro i góry

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Malcolm Roughead, dyrektor VisitScotland nie ukrywał swojej ekscytacji tym tytułem: Ogromnie się cieszymy, że to właśnie Szkocja otrzymała to niezwykłe wyróżnienie od Rough Guide. Naturalnie wynik nie będzie szokujący dla tych, którzy chociaż raz odwiedzili nasz kraj. Nieskromnie mówiąc, to prawda, że Szkocja zapiera dech w piersiach: swoimi krajobrazami, atrakcjami turystycznymi, czy tętniącymi życiem aglomeracjami. Musimy jednak pamiętać, że z tym urokiem wiąże się ogromna odpowiedzialność, dlatego namawiamy zarówno gości, jak i mieszkańców Szkocji do dbania o naturalne zasoby naszego kraju i chronienie ich tak, aby cieszyły także kolejne pokolenia.

Jesteście ciekawi, jak wyglądał cały ranking? Przed Wami pełna lista wyników od ostatniego, do pierwszego miejsca!

20. Wietnam
19. Chorwacja
18. Irlandia
17. Norwegia
16. Peru
15. Szwajcaria
14. Finlandia
13. Indie
12. Meksyk
11. Słowenia
10. Walia
9. USA
8. Islandia
7. Anglia
6. Indonezja
5. Republika Południowej Afryki
4. Włochy
3. Nowa Zelandia
2. Kanada
1. Szkocja

Zgadzacie się z tymi wynikami? A według Was, jaki kraj zasługuje na miano najpiękniejszego?

Widok na góry

4/5 - (2 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News