Teraz możecie sobie kupić prywatną wyspę w Szkocji

Domek na wyspie

Jesteście na etapie poszukiwań własnego zakątka na świecie? Po co szukać mieszkania, czy domu, jak możecie od razu kupić całą wyspę?

Na sprzedaż właśnie pojawiła się niewielka – raptem mierząca 64 ary wyspa na wybrzeżu Szkocji. Cena? Raptem 350 tysięcy dolarów. Wyspa znana jest pod nazwą Linga i znajduje się dokładnie w Vaila Sound na zachodnim wybrzeżu Szetlandów (około 70 mil na północny wschód od Wielkiej Brytanii). Wyspa jest niezamieszkała od 1934 roku, więc nie musicie się obawiać, że zastaniecie na miejscu wysypisko śmieci.

W niedalekiej odległości znajduje się wioska – wystarczy szybka przejażdżka łodzią i możecie się zaopatrzyć w niezbędne artykuły spożywcze i nie tylko.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Czytaj także: Przenośny dom mieszczący się w kieszeni? Tak, teraz to możliwe!

Widok na wyspę

Niestety, są też pewne restrykcje pisane drobnym druczkiem. Na przykład, ze względu na zasady rozwoju i rozbudowy w Szkocji, zabrania się rozbudowywać wyspę powyżej tego, co już istnieje. Oznacza to tyle, że będziecie musieli ograniczyć się głównie do renowacji istniejących budynków na terenie posesji – a konkretnie dwóch zrujnowanych domków. Otrzymujecie jednak zgodę na dodanie kilku elementów infrastruktury – budynków rolniczych, dodatkowego domku, czy czegoś w tym stylu. Możecie również urozmaicić swoją wyspę o ekologiczne nowinki jak panele słoneczne, czy wiatrak.

Pamiętajcie jednak, że wyspie daleko do tropikalnych klimatów i piaszczystego raju, z jakim możecie kojarzyć wyspiarskie życie. Poniżej znajdziecie filmik, który jeszcze dokładniej przedstawi Wam uroki wyspy.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News