WIDOWISKO W WARSZAWSKIM KLIMACIE

Fot

 Takiego warszawskiego show jeszcze nie widzieliście!Na scenie piętnastu aktorów i ośmioosobowy zespół muzyczny. Kilkanaście starych warszawskich piosenek w roztańczonym widowisku. Teatr Pijana Sypialnia odważnie wkracza w kulturalne życie stolicy. Skutecznie, bo w rankingu krytyków miesięcznika „Teatr” został aż dwukrotnie wyróżniony w kategorii off w sezonie 2012/2013, a ostatnio zdobył drugie miejsce w społecznościowym plebiscycie „Śledź warszawski”, który wybierał najciekawszą inicjatywę w 2013 roku.

Wyjątkowa jest przestrzeń, gdzie odbywa się spektakl. Poddasze starej fabryki w samym centrum wielkiego miasta tworzy niezwykły klimat. Nie ma kurtyny i wielkiej scenografii. Dzięki temu panuje luźna atmosfera, a artyści mają znakomity kontakt z publicznością. SCENA HOŻA 51, to pierwsze miejsce teatralne w Warszawie, gdzie podczas spektaklu można robić zdjęcia, nagrywać i popijać ciepłą herbatę. Kultura nie musi być sztywna i garniturowa. – mówi Karolina Lichocińska – Liczy się przecież samo przeżycie czegoś niezapomnianego. Koszula zapięta po samą szyję raczej w tym nie pomaga. Scena Hoża 51, to miejsca dla tych, którzy dobry teatr chcą zobaczyć bez napiętej atmosfery.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Wodewil Warszawski” Teatru Pijana Sypialnia, to próba przywołania klimatu przedwojennego miasta. Scenariusz powstał na podstawie komedii Feliksa Szobera „Podróż po Warszawie” z 1876 roku. Jesteśmy młodymi artystami – mówi Karolina Lichocińska, aktorka i współtwórczyni scenariusza widowiska. Nie chcieliśmy robić folkloru warszawskiego w skali 1 do 1. Nie wystarczy, że założymy kaszkiety i zaśpiewamy wesołą piosenkę. Staraliśmy się pokazać poprzez stare teksty i piosenki Warszawę współczesną. Dlatego w finale widowiska sceną zawładną dziwne postaci – ludzie mediów, polityki i kultury. Nostalgiczny świat przedwojennego miasta zderza się z Warszawą głośną i zabieganą.

W spektaklu usłyszymy warszawskie szlagiery wykonywane na kilka głosów przy akompaniamencie ośmioosobowej orkiestry. Aktorzy śpiewają bez mikrofonów! Nie jest to już dzisiaj takie oczywiste. W ten sposób przypominamy teatrzyki ogródkowe – miejsca, które kiedyś były bardzo popularne, a które spełniamy miejsca dzisiejszych klubokawiarni. To tam ludzie przychodzili spędzić miło czas z przyjaciółmi.

 

TWÓRCY SPEKTAKLU

Choreografia: Izabela Massalska

Szef muzyczny: Daniel Zieliński

Reżyseria: Stanisław Dembski

 

AKTORZY

Marta Dziubińska

Karolina Kędzierska

Karolina Ewa Kowalska

Katarzyna Lasota

Karolina Lichocińska

Natalia Mioduszewska

Dorota Ptaszek

Wojciech Gawrych

Sławomir Narloch

Jakub Pawlak

Sebastian Słomiński

Wojciech Urbanowski

Łukasz Zgórka

 

ORAZ ORKIESTRA TEATRU PIJANA SYPIALNIA

Anita Kander-Marchewka – flet

Bartłomiej Słojewski / Piotr Thieu Quang – klarnet

Agata Frysz / Agnieszka Podłucka – skrzypce I

Magdalena Górska / Katarzyna Denkiewicz – skrzypce II

Maria Rojewska / Katarzyna Denkiewicz – altówka

Agata Bąk / Rafał Domański – wiolonczela

Artur Siejka / Piotr Szponder – kontrabas

Wojciech Gawrych – akordeon

Marta Dziubińska / Daniel Zieliński – fortepian

 

Link do wydarzenia:  https://www.facebook.com/events/211395699062225/

 

https://www.youtube.com/watch?v=mliV_CqsmZM

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News