Trip-hop z alternatywnym R&B: The Internet zagrają w lipcu w Warszawie

Grupa czarnoskórych ludzi, jeden z nich ma przy ustach kwiat róży

11 lipca w warszawskim Palladium odbędzie się koncert amerykańskiej grupy – The Internet. Co wiemy o tym zespole?

The Internet powstał i zadebiutował w 2011 roku. Muzyka, jaką wykonują jest połączeniem m.in. soulu, hip-hopu, trip-hopu i alternatywnego R&B. Założycielami są wokalistka Syd oraz producent Matt Martians – niegdyś członkowie kolektywu Odd Future, należącego do Tyler the Creator.

Ich debiutancki album Purple Naked Ladies przyciągnął uwagę nie tylko świetnymi dźwiękami, ale także odważnymi tekstami, opowiadającymi o seksualności wokalistki. Dwa lata później do sprzedaży trafiła druga płyta, czyli Feel Good, która na dobre ugruntowała pozycję The Internet jako nowego symbolu undergroundowych brzmień. W roku 2015 zespołowi udało się nagrać i wypuścić świetnie przyjęty wśród krytyków oraz publiczności album Ego Death. Na krążku pojawili się tacy goście jak Kaytranada, Vic Mensa, Janelle Monáe czy wcześniej wspomniany Tyler the Creator.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Na początku 2017 roku Syd – założycielka i wokalistka zespołu – wydała pierwszą solową płytę pt. Fin. W większości napisała i wyprodukowała ją samodzielnie, chcąc rozwinąć swój indywidualny styl. W wywiadzie dla magazynu The FADER powiedziała, że album ten miał być głęboki i osobisty, ale tak naprawdę można go trochę grać w radiu, trochę prezentować na scenie, a przy okazji zarobić na nim pieniądze. Niestety Syd nie zaprezentowała go nigdy na scenie, ponieważ zawsze gra wraz z zespołem.

Na przestrzeni lat The Internet przekształciło się w wieloosobową grupę, która obecnie liczy 5 członków. W takim składzie ponad 2 lata temu odwiedzili Polskę po raz pierwszy i w takim składzie zagrają również tym razem.

Koncert odbędzie się 11 lipca 2018 w warszawskim Palladium. Bilety w cenach 79 / 89 / 99. Pierwsza tura biletów pojawi się w sprzedaży 14 marca o godzinie 10:00. Śledźcie wydarzenie na Facebooku, żeby być na bieżąco!

Plakat promujący koncert The Internet

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News