Categories: magazynmiasto

Sushi prosto z Gocławia!

Sushi cieszy się dziś ogromnym zainteresowaniem. Otwiera się coraz więcej restauracji specjalizujących się w jego przygotowywaniu, choć wciąż źle wymawiana jest nazwa, przez „szi”, zamiast „si”.

Choć oryginalna potrawa przygotowywana była nie z surowych, a fermentowanych ryb, dopiero po tym jak do ryżu zaczęto dodawać ocet zastępujący fermentację i niwelujący nieprzyjemny zapach, zyskała sławę. Tzw. Edo Sushi stało się popularne w 1827 i 1829 roku, początkowo jako niedrogi fast food, sprzedawany na ulicach. Dopiero w latach 70. XX wieku zawędrowało do Stanów Zjednoczonych. Amerykanie jednak nie byli przekonani do surowych ryb, dopóki nie powstało california maki.

Dopuszczono w nim do użycia nie surowej ryby, a gotowanej na parze, z dodatkiem krabich soków, a także awokado, niepochodzącego z Japonii. Oprócz tego w california znajduje się kyuri, a więc japoński ogórek. Początkowo zachód sceptycznie odnosił się także do nori, glonów, w które zawija się sushi, dlatego ryż umieszczono także na zewnątrz maki.

California rozpoczęło właściwą sushi rewolucję. Dziś rodzajów jest tak wiele, że niemożliwym jest zrobienie jednej listy zawierającej wszystkie.

Właśnie to i wiele innych specjalności szefa kuchni możecie spróbować w gocławskiej restauracji, Kimono Sushi. W jej menu znalazły się także opcje wegetariańskie. Oprócz samego sushi oferuje również dania gorące oraz japońskie piwo i wino.

Kimono zachęca do odwiedzin licznymi promocjami, tymi stałymi, jak i stale się zmieniającymi, które regularnie umieszcza na facebookowym fanpage’u.

Jeśli mieszkacie, czy też pracujecie w pewnej odległości od Gocławia, wystarczającej by ostudzić Wasz zapał, możecie oczywiście skorzystać z oferowanego dowozu.

Sprawdź całą ofertę na: http://www.kimonosushi.pl/

Oraz funpage : https://www.facebook.com/pages/Kimono-SUSHI/242003315945224?fref=ts

 

       

(na podstawie materiałów prasowych)

Komentarze
Rate this post
kris

Recent Posts

Nostalgiczna kolaboracja Palace Skateboards x Calvin Klein

W świecie, w którym amerykański minimalizm zderza się z nowoczesną kulturą skate, współpraca Calvina Kleina…

1 dzień ago

Festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia już w lipcu w Lublinie

„Inne brzmienia” to kultowy festiwal muzyki, którą trudno skategoryzować. Wszystko to, co nowatorskie i niepowtarzalne,…

3 dni ago

Egonlab – stylowe pokolenie dziadków i babć

Prawdziwa i zupełnie niespodziewana IT couple w wykonaniu osiemdziesięciolatków. Brzmi niewiarygodnie, prawda? Otóż od 2018,…

3 dni ago

Wiosną świat wygląda lepiej – w obiektywie smartfona

Wiosną, kiedy wszystko budzi się do życia – ludzie wyglądają jakoś lepiej, a przyroda wręcz…

3 dni ago

Chodź ze mną do przymierzalni – czyli kim jest brafitterka?

Brafitterka to osoba, która profesjonalnie zajmuje się doborem odpowiedniego do potrzeb biustonosza. To wykwalifikowana w…

5 dni ago

Nietypowy prezent na Dzień Ojca – jaki wybrać?

Jednym z najważniejszych dni w roku jest Dzień Ojca. Specjalnie na tę okazję przygotowywane są…

5 dni ago