Srebrny Niedźwiedz dla Wasilewskiego

Tomasz Wasilewski otrzymał nagrodę Srebrnego Niedźwiedzia na festiwalu Berlinale. To wielki sukces Polaka i jego filmu „Zjednoczone Stany Miłości”.

Jury 66 edycji festiwalu w Berlinie uhonorowało młodego polskiego reżysera, Tomasza Wasilewskiego. Jego obraz „Zjednoczone Stany Miłości” opowiada historię czterech kobiet zmagających się z życiem w Polsce za czasów przełomu ’89 roku. Autor filmu przedstawia drogę do budowania szczęścia, poczucia spełnienia i spokoju. Pełen wzruszeń film, zbudowany z ciągu mniejszych zdarzeń, przedstawianych kosztem ciągłej fabuły, zachwycił jury festiwalu. Wybitne aktorki, takie jak Magdalena Cielecka czy Dorota Kolak, pojawiające się na ekranie, dopełniły obrazu, przyczyniając się do jego wielkiego sukcesu.

3

To już drugi rok z rzędu, w którym polscy twórcy świętują swoje zwycięstwo na Berlinie. W 2015 roku Małgorzata Szumowska otrzymała nagrodę za film „Body.Ciało”. W czasie tegorocznej edycji, Szumowska zasiadała w jury festiwalu, któremu przewodniczyła sama Meryl Streep.

4,5/5 - (2 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News