Lindsey Wixson jako lalka z drukarki 3D

Były lalki ubrane od stóp do głów w specjalne zaprojektowane dla nich kreacje, teraz czas na podobizny modelek. MODOLL duetu Santiago & Mauricio to coś, czego jeszcze nie było. To koncept, w którym charakterystyczne cechy modelki Lindsey Wixson przeniesione zostały na wizerunek lalki wydrukowanej w technologii 3D.

Inspiracją dla projektu, mierzącego zaledwie 51 cm, została znana w świecie mody, obecnie 20 na liście Top 50 Models Women, amerykańska supermodelka Lindsey Wixson. Rozpoznawalna przede wszystkim za sprawą nietuzinkowego wyglądu, który zawdzięcza „bee-stung lips”, „rosebud pout”, a także, podobnie jak Madonna, uroczej diastemie.

4zWzQU0

Etapy powstawania projektu został rozłozony na 7 epizodów: The Project, The Face, 3D Scanning, 3D Printing, Make up, Hair, Fashion, co prześledzić można na stronie internetowej www.modollproject.com.

Na pierwszy ogień poszła twarz, której niesamowity efekt uzyskany został przez proces skanowania 3D, tworząc tym cyfrowe repliki Wixson, z jednoczesnym zachowaniem jej wizualnej unikalności. Prototyp został stworzony przy użyciu najbardziej zaawansowanej i dostępnej na tę chwilę techniki druku 3D. W tej niezwykle skomplikowanej pracy udział brało prestiżowe biuro architektoniczne Fauxograph z Nowego Jorku, a także AY Collective – twórca lalek.

Im dalej tym lepiej. W przedsięwzięciu palce maczali: charakteryzator Ralph Sicilian, stylista i perukarz Thanos Samaras, znany z czesania modeli do sesji w topowych magazynach modowych, a także stylistka Charlotte Stockdale przodująca w sesjach dla Fendi czy Garage. MODOLL prezentuje na sobie projekty z topowych modów mody, takich jak Prada, Saint Laurent, Miu Miu, Marc Jacobs, Fendi oraz Gucci, wykonanych z dbałością o każdy szczegół.

1cmwRgk

B9iDU43

QHgbBsL

SaAUVuf

zkb1YgS

Niewątpliwie Santiago & Mauricio swoim konceptem wywrócili świat modowy do góry nogami. Czego możemy spodziewać się, jeśli kreatywność ludzka i postęp technologiczny osiągnie jeszcze wyższe loty? Czekamy z niecierpliwością!

tekst | Dagmara Herman

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News